Пожежі в Чорнобильських лісах: в МОЗ порадили українцям зранку не виходити на вулицю

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов радить, людям, які мають хронічні захворювання легень або серцево-судинні захворювання, не виходити з дому через пожежі в Чорнобильській зоні.

Про це він сказав 15 квітня під час брифінгу.

За словами міністра, саме зранку концентрація шкідливих часток горіння в повітрі найбільша.

“Ми бачимо підвищення різних часток горіння у повітрі. Тому радимо усім людям, особливо тим, хто має хронічні захворювання легень або з серцево-судинними захворюваннями, обмежити свій вихід на вулицю в ранковий час, коли концентрація найвища цих часток в повітрі. Більше пити води, робити вологе прибирання в приміщенні. Це дуже важливо для вашого стану здоров'я”, – сказав Степанов.

Водночас він зазначив, що радіаційний фон станом на 14 квітня був у межах норми, тому з цього боку небезпеки немає.

Нагадаємо, 4 квітня в Зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення поблизу с. Володимирівка Котовського лісництва виникла верхова лісова пожежа на площі 20 га. До гасіння залучили авіацію. 6 квітня поліція відкрила кримінальне провадження через пожежу в Чорнобильській зоні. Журналісти ТСН, які побували на місці згарища, кажуть, що вогнем знищено не лише ліси, а й 12 віддалених сіл, цвинтарі. Від пожежі загинули та постраждали сотні тварин. Збитки сягають десятків мільйонів гривень, проте точна площа вигорання ще невідома. Врешті, 14 квітня  з допомогою дощу пожежу вдалося згасити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *