Посилена ізоляція замість обсервації: в Україні змінять правила для людей з підозрою на коронавірус

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду озвучив чотири кроки, що складають “дорожню карту” виходу країни з карантину. До цих кроків належить збільшення кількості проведення ПЛР-тестів, посилення захисту медиків та забезпечення лікарень, а також зміна карантинних правил для частини з тих громадян, в яких може проявитись коронавірус.

“Запровадження електронного контролю самоізоляції замість обсервації. На практиці – замість обов’язкової обсервації для низки громадян буде запроваждено самоізоляцію з інструментом посиленого контролю “Дія”. Схожу модель запровадили в себе деякі країни Європи та світу, схожа модель є в сусідній Польщі. Ми до цього готові”, – зазначив Шмигаль.

Четвертим кроком прем’єр назвав створення нових правил функціонування для об’єктів обслуговування населення – це стосується обов’язкового соціального дистанціювання, маскового режиму та дезінфекції у відповідних закладах.

Якщо все складатиметься оптимістично, то від 11 травня можуть відкрити парки та сквери, заклади торгівлі непродуктової сфери, частини об’єктів побутової сфери і, можливо, інші пом’якшувальні заклади.

“Такі дії дозволять частині людей повернутись на роботу, покращать емоційний стан українців та дадуть старт розігріву економіки”, – наголосив прем’єр.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень – від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць – до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *