"Послаблення буде і воно буде відчутне": Ляшко розповів, коли в Україні пом'якшать карантин і як це буде відбуватися

В Україні послаблення карантину, запровадженого через спалах нового типу коронавірусу COVID-19, буде відчутне від 11 травня. Повернення громадян до звичного життя відбуватиметься поступово, у п'ять етапів, на вихід на кожен новий буде впливати рівень захворюваності в країні.

Про це повідомив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко в ефірі ТСН.19:30. 

“Вихід з карантину не буде відбуватися, що вийшли і сказали: “Все країна виходить з карантину”. Ми робимо все можливе, щоб 11 травня розпочати країну виводи з карантину. Для цього розроблений поетапний план виходу, ми маємо таких 5 етапів і найближчим часом, я думаю, буде презентовано цей план, де чітко буде показано, які сфери економіки можна відкривати від 11 числа за умови дотримання протиепідеміологічних норм. Їх ми зараз активно прописуємо і розробляєм, але це послаблення буде і воно буде відчутне вже від 11 травня”, – анонсував Віктор Ляшко.

Ляшко також пояснив, що поступовний вихід з карантину буде базуватися на епідеміологічних показниках, які країна має досягти, і певних умовах, за яких уряд буде дозволяти переходити на інший етап. За словами Ляшка, уряд ухвалив рішення подовжити карантин через порушення обмежень під час відзначання Великодня. Це допоможе запобігти масовій захворюваності коронавірусу.

“Ми прогнозували пік на кінець квітня, водночас ми побачили значні порушення карантинних заходів під час святкування певних релігійних свят, це може призвезти до значного піку”, – пояснив Віктор Ляшко.

Також Ляшко наголосив, що медики 100% тестують всіх пацієнтів із пневмоніями, але палати інтенсивної терапії наразі майже порожні. Тому, це дає підставити говорити, що карантинні заходи в Україні працюють.

“Ми повинні оцінювати власні помилки і перестати кивати на уряд. Давайте подивимося те, що ми порушуємо і яка відбувається після цього динаміка. Ті карантинні заходи, які зараз вживаються, нам дають можливість сказати, що система охорони здоров'я справляється з коронавірусом. Ми маємо зараз завантаженість ліжок інтенсивної терапії до 10%”, – розповів Ляшко. 

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень – від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць – до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *