Понад 40 медиків Рівненської обласної лікарні заразилися коронавірусом: чому виник спалах

У Рівненській області коронавірус підтвердили у42 медиків обласної лікарні – це лікарі, медсестри і санітарки. Одна з причин інфікування – порушення протиепідемічного режиму в закладі, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Медики і не підозрювали, що інфіковані COVID-19. У них виявили недугу під час масового дослідження ПЛР-методом. Почали тестувати після того як з'явилися перші хворі. Наразі перевіряють не лише медиків, а й пацієнтів.

“Увесь персонал клінічної лікарні – це близько 1600 осіб. Зрозуміло, що кожного досліджувати немає сенсу, але будуть досліджені згідно з алгоритмом всі контактні особи”, – пояснив голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.

Чому виник спалах, почали розслідувати і в лікарні, і в управлінні охорони здоров'я. Санітарний лікар області назвав ТСН одну з причин поширення коронавірусу серед медиків. “Через грубі порушення протиепідемічного режиму в закладі. На жаль, не було заборонено спільного прийому їжі персоналом, що значно збільшило поширення коронавірусної інфекції”, – каже керівник обласного центру Рівненської області Роман Сафонов.

Пацієнтів з лікарні не відпустять, поки не прийдуть їхні результати. Усіх працівників закладу, хто мали контакт із хворими, відправляють на самоізоляцію. Стежитиме за її дотриманням поліція. Наразі в обласній лікарні дефіциту медпрацівників немає. В управлінні охорони здоров'я запевнили, що є навіть резервні працівники.

Кореспондентка ТСН Анна Махно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *