Поліція відкрила кримінальну справу через наказ мера Франківська "запакувати і вивезти" ромів

Національна поліція 22 квітня відкрила кримінальне провадження після заклик мера Івано-Франківська Руслана Марцінків вивезти з міста ромів на Закарпаття.

Про це на своїй сторінці у Twitter повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Очільник МВС нагадав Марцінківу, що Україна – не “совок” і така позиція неприпустима.

“За фактом заклику до примусового переміщення людей в Івано-Франківську Нацполіцією розпочато кримінальне провадження за ст. 161 ККУ. Позиція міського голови є неприпустимою! Національна поліція – не каральна машина, пане Голово, Україна – не “совок”, Франківськ – не князівство”, – зазначив Аваков.

Нагадаємо, раніше Марцінків під час оперативної наради доручив правоохоронцям вивезти з міста людей ромської національності на Закарпаття і насварив, що “не запакували” їх раніше.

“Цигани, ні, правильніше – особи ромської статі. Ми ж уже бус давали. Вивезли їх на Закарпаття. Чому вони далі тут? Що значить “відмовилися”? А чому не запакували? Є поліція. До наступного вівторка маєте вирішити цю проблему. Ми вам автобус дали. Поліція просила дати автобус – дали. Чому не запакували і не вивезли? Другу ходку треба зробити”, – заявив мер Івано-Франківська.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *