Погода проти рибалок: в Одеської області залишились без промислового вилову оселедця

Через аномально теплу зиму в Одеській області нині не можуть ловити славнозвісний дунайський оселедець.

Йдеться в ТСН.12.00.

Зазвичай він рухається на нерест з березня до середини липня, і саме в цей час дозволено промисловий вилов. Проте зараз усі сітки порожні. У рибгоспах кажуть, що наймовірніше, оселедець промчав Дунаєм раніше через те, що вода буда тепла.

Інспектори рибоохоронного патруля перевіряють тенета місцевих рибалок та документи на промисловий вилов дунайського оселедця. Однак чи не усі тенета порожні, а в журналах запису — жодного кілограму впійманої риби. Цьогоріч з дунайським оселедцем просто біда, кажуть рибалки. До завершення сезону ще місяць, а вони вже готові поставити човни на берег.

Багатовікову поведінку риби змінила погода. Через теплу зиму вона почала раніше нереститися, кажуть рибінспектори. «Зима тепла, оселедець міг прийти і пройти по річці Дунай ще в лютому і січні місяці», – каже провідний держіспектор Вилківського відділу одеського рибоохоронного патруля Павло Бойко.

Вилківськи рибалки вже обговорюють тенденції глобального потепління. І думають замінити промисловий вилов оселедця на добування у морі рапани. Цього молюска-хижака біля берегів України розвилося чимало. І він у ціні на турецькому базарі. Тому українські рибалки вже готують спеціальні човни, бо цього морського хижака ловлять спеціальними сітками-драгами.

За кілограм виловленої рапани можна отримати пів долара, а за день можна видобути до тони молюсків. Але головна відмінність – рапану дозволено виловлювати більш ніж півроку.

Кореспондент Сергій Осадчук.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *