Подовження карантину та введення послаблень: головне із засідання Кабміну 4 травня

Кабінет міністрів України провів засідання 4 травня щодо подовження карантину до 22 травня та водночас послаблення обмежень починаючи від 11 травня. Урядовці обговорили порушення карантинних заходів, план підготування України до виходу з карантину та врешті ухвалили рішення про відкриття деяких закладів. Розповідаємо про головне із засідання Кабінету міністрів.

Рішення про послаблення обмежень та подовження карантину

Уряд проголосував за послаблення карантинних обмежень від 11 травня. Тоді планують відкрити парки, сквери та зони відпочинку, об’єкти індустрії краси, частину магазинів, які розташовані в окремих приміщеннях.

Йдеться саме про:

відкриття: парків, скверів, зон відпочинку
перукарень, манікюрних, салонів краси
літніх майданчиків кафе і ресторанів, роботу закладів харчування на виніс
оптової і роздрібної торгівлі непродовольчими товарами, окрім роботи ТРЦ
музеїв
початок тренувань командних видів спорту на закритих базах
відновлення роботи стоматологів, аудиторів, адвокатів, нотаріусів, сервісів побутової техніки.

Кабінет міністрів тим самим рішенням водночас подовжив карантин до 22 травня.

“ВООЗ продовжила дію глобального режиму надзвичайної ситуацію. Тому для нас так само пом’якшення карантину не означає його повне зняття. Карантин буде подовжено до 22 травня”, – сказав прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Особливі правила виходу з карантину

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Міністерство охорони здоров’я підготувало протоколи для роботи всіх установ, які запрацюють після пом’якшення карантину.

Ми маємо всі разом довести до кінця розпочату справу стосовно правильного завершення карантину і подовження заходів щодо дотримання дистанційних умов, санітарних умов, дезінфікування і всього, що надасть у своїх протоколах Міністерство охорону здоров’я. Такі протоколи підготовлені, вони разом з проєктом постанови будуть затвердженими і розданими усім закладам, яким пропонується пом’якшення карантинних умов для того, щоб ми розуміли і могли спільно контролювати з керівниками органів місцевого самоврядування дотримання такої санепідеміологічної ситуації на місцях”, – розповів прем’єр. 

За його словами, це стосується роботи закладів харчування, літніх майданчиків, магазинів і так далі.

Окрім цього запроваджуватимуть адаптивний карантин в областях України, де зафіксовано найбільшу кількість хворих на коронавірус.

“Коли є деякі області, та ж Чернівецька чи Івано-Франківська, де високий рівень захворюваності, ми не можемо собі дозволити там таке саме відкриття, як в інших областях. Десь треба відкривати більше, десь менше”, – додав міністр охорони здоров’я Максим Степанов. 

Звіт Авакова про дотримання карантину

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що за останній час поліція провела перевірку роботи мережі будівельних гіпермаркетів “Епіцентр” та склала 29 адміністративних протоколів за порушення карантину.

“За останній час поліція склала 10 303 протоколи про порушення карантинних норм. За останні 3 дні ми провели перевірку 162 будівельних супермаркетів, зокрема “Епіцентр”, “Нова лінія” та інші об’єкти. Зараз маємо протоколи щодо порушень, зокрема 94 протоколи щодо  супермаркетів, 29 протоколів щодо мережі “Епіцентр”, 140 протоколів щодо порушення об’єктів громадського харчування”, – повідомив Аваков.

За його словами, у гіпермаркетах Епіцентр” та “Нова лінія” були випадки, коли в них торгували меблями, предметами електроніки, та іншими товарами, що не передбачено умовами карантину. Він пообіцяв за це відповідальність.

“Хочу сказати, що загалом перевірка встановила майже у кожній області порушення. Ми маємо в лідерах Рівненську область. У нас зараз є серед об’єктів харчування 26 випадків, коли об’єкти працювали із порушеннями. Донецька область – 17. Харківська – 14, Запорізька -12, і т.д. Зокрема і ресторани у місті Києві – “Виноградний хутір”, “Мон Шер”, “Велюр”, “Фабіус”. Усі ці ресторани порушили, на наш погляд, вимоги карантину. Мають місце адміністративні протоколи. Вважаю, що суди нас підтримають у цьому. Зараз всі ці заклади зачинені та виконують наші вимоги”, – розповів очільник МВС.

Пропозиції Кличка

На засідані уряду серед запрошених був присутній зокрема мер Києва Віталій Кличко. Він закликав уряд бути зваженими у послабленні карантинних заходів в країні та не пришвидшувати зняття обмежень, оскільки небезпека ще не минула.

Як зауважив мер Києва, спираючись на дослідження Інституту Коха, хвороба не відступила, вона повертатиметься хвилями і вже до кінця року 80% населення планети нею можуть перехворіти, а очікувана смертність – на рівні 2,5-3%. Кличко зауважив, що, виходячи з цих даних, в Україні можуть померти 1 млн 200 тисяч людей.

Також Кличко закликав, затверджуючи плани виходу з карантину, зважувати на те, що одні й ті ж заходи у містах з невеликою кількістю населення можуть впроваджуватись успішно, а у мільйонниках – призводити до важких наслідків.

“Поки що нашими спільними діями, і уряду, і місцевого самоврядування, були зроблені успішні кроки, щоб захворювання не поширювалось. Заходи, впроваджені урядом, я вважаю вчасними і правильними, але великий тягар ліг на плечі місцевого самоврядування, адже багато людей звертаються до місцевої влади щодо лікування, засобів захисту тощо. Просив би врахувати такі ключові речі, що нам необхідних діалог з місцевим самоврядуванням – відкриття кафе чи закладів у маленькому місті це одна справа, а у великому місці, якщо ми відкриваємо підприємство, це тягне за собою відкриття транспорту та ланцюг інших речей. І це різні справи, коли місто-мільйонник або невеликі населені пункти”, – зауважив Кличко.

Мінкульт хоче залишити закритими бібліотеки

Міністерство культури та інформаційної політики пропонує у рамках послаблення карантину відкрити не лише музеї, а й музеї просто неба та історико-культурні заповідники, натомість бібліотеки просять залишити закритими. 

З такими пропозиціями до уряду під час позачергового засідання 4 травня звернулася виконувачка обов'язків міністра культури Світлана Фоменко.

“Культурна галузь виступає за послаблення карантинних обмежень і повернення до нормальної роботи. Але, разом з тим, ми за реалістичний підхід, тому просимо до пункту про відновлення роботи музеїв та бібліотек додати музеї просто неба, історико-культурні заповідники, але прибрати бібліотеки”, – заявила Фоменко.

Вона також додала, що змін потребують і протоколи щодо дезінфекції та провітрювання деяких музеїв, які потрібно ще раз переглянути разом із МОЗ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *