Очільник МОЗ анонсував відновлення планових операцій

У понеділок, 4 травня, Кабінет міністрів ухвалило постанову щодо дозволу на планові операції, які після скасування понад місяць тому наразі стали життєво необхідними.

Про це в ефірі ТСН.19:30 розповів міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

“Ми дійшли до ситуації, що їх проведення вже життєво необхідні. Перш за все це стосується онкології, кардіохірургії”, – наголосив глава МОЗ.

Перед операцією усім пацієнтам будуть проводити ПЛР-тести. Їх робитимуть за кошт держави. За словами Степанова, проведення тестувань дозволить не наражати на небезпеку медичних працівників.

На запитання, як до лікарень на операції будуть доїжджати пацієнти, міністр відповів: “Ми кажемо про планові операції, які відбуваються у тому чи іншому місці. Від 11 травня, після послаблення карантину, є маршрутні таксі в різних містах. Ми будемо вирішувати усі питання з органами місцевого самоврядування, тому що вони всі перебувають у комунальній власності”, – каже міністр охорони здоров'я Максим Стеепанов. 

Як повідомлялося, від 5 травня в Україні дозволять проводити планові операції та госпіталізацію пацієнтів за життєвими показниками. 

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень – від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць – до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *