На межі закриття: у МОЗ пояснили недофінансування психіатричних лікарень

Психіатричні лікарні після 1 квітня, запуску другого етапу медичної реформи, опинилися на межі повного закриття через недофінансування, яке наразі складає лише 12-20% від минулорічної суми. Також ризикують втратити роботу і медичні працівники.

Про це повідомив міністр охорони здоров'я України Максим Степанов під час брифінгу 4 травня.

“Якщо ми кажемо про психіатричну галузь, то на сьогодні з Національною службою охорони здоров’я уклали договори 58 спеціалізованих психіатричних лікарень. Якщо подивитися на той тариф і на специфіку організації психіатричної служби, і на те, що з ними відбулося після 1 квітня, то їх всіх поставили не просто на грань виживання, вони поставлені на межу повного закриття і звільнення, у тому числі медичних працівників”, – сказав очільник МОЗ.

Стапанов також розповів, що головні лікарі психіатричних лікарень у розпачі та не знають, що робити з 22 тисячами таких  хворих, які у разі закриття ризикують опинитися на вулиці, оскільки більшість з цих людей втратили соціальні зв’язки. Глава міністерства наголосив, що їх не можна виписувати і просто випустити на вулиці, тому, переконує Степанов, уряд працює над тим, щоб цього не допустити.

“Це тяжко хворі наші громадяни, більшість із яких втратили соціальні зв’язки, їх не можна виписувати, не можна просто так закрити лікарні і випустити їх на вулицю, але на сьогоднішній день, коли фінансування по тих затверджених тарифах і по тій стратегії яка була запроваджена, поставила їх на межу, що вони отримують, наприклад 15, 12, 20% від минулорічного бюджету”, – сказав Степанов.

Раніше повідомлялося, що директорка Дніпропетровської обласної реабілітаційної лікарні Інеса Шевченко вирішила оголосити голодування через скорочення фінансування установи, в зв'язку з чим медикам доводиться урізати зарплати. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що знає про ситуацію. 

Нагадаємо, 1 квітня стартувала реформа другої ланки медицини. До вузьких спеціалістів пацієнти зможуть потрапити лише за направленням і воно має бути електронним.  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *