"Може нейтралізувати загрозу смерті": Зеленський заявив про початок в Україні клінічних випробувань препарату проти коронавірусу

В Україні цими днями починають клінічні випробування препарату, який здатний протидіяти новому типу коронавірусу COVID-19. За попередніми висновками українських вчених цей лікарський засіб може суттєво знижувати або навіть повністю нейтралізувати загрозу летальних випадків від коронавірусу.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський 23 квітня під час відеозвернення.

“Я завжди казав, що найбільшим скарбом є люди. Від перших днів боротьби з коронавірусом вони працюють над пошуком ліків проти коронавірусу. І наразі проходять дослідження чотирьох різних лікарських засобів. І ще в ці дні Україна починає клінічні випробування препарату для боротьби з COVID-19. Є попередні висновки наших вчених і виробників, за якими цей лікарський засіб може бути дуже ефективним. У них є всі підстави вважати, що він може суттєво знижувати або навіть повністю нейтралізувати загрозу смерті від тих ускладнень, які спричиняє коронавірус”, – сказав Зеленський.

Президент також додав, що є надія на те, що цей засіб буде ефективний не тільки під час лікування COVID-19, а й для його профілактики.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень – від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць – до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *