Міністр юстиції розповів, чи можна одружитися онлайн на карантині

Міністр юстиції України Денис Малюська повідомив, що реєструвати шлюб потрібно виключно особисто і у відповідній установі. А ті, хто хочуть одружитись мають дочекатися завершення карантину. Про це він розповів в ефірі “Сніданку з 1+1”.

“Зареєструвати шлюб онлайн неможливо і це не тому, що ми недопрацювали чи не хочемо цього робити, навіть теоритично жодна країна Заходу це не зробила. Треба приходити особисто, це вкрай важливо, і не хочеться потім суперечок чи було одруження чи не було.

Ця послуга не буде переведена онлайн найближчими роками точно.

Проте, заяву на реєстрацію шлюбу можна спокійно подавати онлайн. Цього року більше 900 пар скористались такою послугою”, – заявив Малюська.

Ведучий запитав, чому б не проводити церемонію одруження онлайн.

“Потрібно все одно прийти і підтвердити, що ви згодні. Працівник РАЦу переконається, що це ви прийшли, що це вільна згода і вас ніхто не примушує”, – пояснив міністр.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень – від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць – до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *