Мінінфраструктури придумало, як мінімізувати корупцію у морській галузі

Відтепер українські моряки не повинні чекати черг на іспити з підтвердження кваліфікації, а можуть записатися онлайн. Головна ціль реформи – полегшити життя морякам та мінімізувати рівень корупції та хабарництва в сфері. 

Про це розповідає ICTV.

Як зізнаються самі моряки, раніше неможливо було здати екзамен без хабаря мінімум $500. Тепер, завдяки електронній системі, повністю виключається людський фактор, і тестування проходить автоматично. Єдиний транспортний портал електронних послуг https://e-transport.gov.ua створило Міністерство інфраструктури України та Галузевий центр цифровізації й кібербезпеки за аналогією зі світовою морською практикою. 

На порталі у кожного моряка є власний електронний кабінет, через який він подає документи та заповнює онлайн-заявку. Раніше, щоб це зробити, треба було годинами стояти в черзі – по 100 осіб щодня, або знову ж таки платити корупційні $50. 

Тренажерні центри, уповноважені поводити підготовку моряків згідно з Міжнародною конвенцією про підготовку та дипломування моряків і несення вахти, є в Одесі, Ізмаїлі, Херсоні та Маріуполі. У них раз на п'ять років проходить перепідготовку 80 000 моряків України. Кожен з них має скласти іспит на підтвердження кваліфікації, тож можна легко порахувати, скільки корупційних коштів оберталося повз державний бюджет.

Повноцінно система запрацює вже з серпня цього року. Інспекцію з питань підготовки та дипломування моряків, яка встановлювала порядок формування комісій та проведення екзаменів, планують ліквідувати, а її функції передадуть до Морської адміністрації України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *