Медики назвали категорії киян, які найважче перенесли смог у столиці

Головний біль, кашель, ускладнене дихання та подразнення очей. Не минув їдкий смог безслідно для здоров'я. Особливо це стосується тих, хто має хронічні захворювання легень та алергії. Дісталося від такого повітря й домашнім тваринам, йдеться в сюжеті ТСН 19:30.

“Я прокидалась вночі кілька разів від того, що не можу дихати. Допомогли антигістамінні препарати”, — розповідає Марія Соломіна. Із сім’єю вона живе в селищі поблизу Києва. Для того, щоб вночі в дім не потрапив їдкий смог, жінка завісила двері простирадлом. Не витримав такого повітря і її пес Рекс.

“Рекс вчора почав кашляти, я намагалась занести його в будинок, але оскільки він не бачить, з ним дуже важко це зробити”, — розповідає жінка.

Медики кажуть, що цей смог приніс нам токсичні речовини, але на щастя, вони швидко розчиняються і їх концентрація в повітрі не дуже висока. Проте, тих, хто встиг відчути це на собі – чимало.

“Найбільший ризик — це діти маленькі, це люди які мають хронічні захворювання дихальної системи. Також високий ризик у людей, які мають хронічні захворювання легень. Бо може бути загострення – дуже посилюється ризик вторинних ускладнень при вірусних захворюваннях”, — розповідає заввідділення гострих інтоксикацій київської лікарні Олександр Урін.

Кияни на вулиці кажуть, що більше незручностей їм завдала вчорашня піщана буря, а симптомів отруєння смогом не відчули.

“Це може загострювати не лише сезонну алергію, яка є весняною в сезон цвітіння дерев, але й ті інші види алергії через частинки пилу, що можуть містити пилок тих рослин, що давно відцвіли минулого року”, розповідає алергологиня.

Аби звести до мінімуму шкоду для здоров’я при такому повітрі, треба щільно зачиняти вікна та двері, ретельно та регулярно проводити вологе прибирання і пити багато води. У Міністерстві охорони здоров’я радять, не вживати алкоголь та не курити, щоб зменшити навантаження на організм. А якщо в наявності є побутовий очищувач повітря, обов'язково ним користуватися. І головне — залишатися вдома і не виходити на вулицю.

Кореспондентка ТСН Вікторія Ковцун

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *