Кузін розповів, кого тестують ПЛР-методом і кому не варто робити тести на коронавірус

Робити тест на коронавірус не варто тим, хто підозрює, що уже перехворів  COVID-19.

Про це в ефірі ТСН.19:30 порадив керівник Центру громадського здоров'я Ігор Кузін.

За його словами не варто йти до лікарні, якщо не має симптомів COVID-19 або цього не вимагає стан здоров'я.

“Наразі в державі є тест-системи, які визначають факт наявності коронавірусу. Коли людина перехворіла, то потрібно шукати антитіла, які залишилися вже після перенесеної хвороби. Наразі антитіла визначають лие швидкі тести. ПЛР-дослідження не покажуть наявність вірусу, якщо людина перенесла інфекційну хворобу”, – каже Кузін.

Він також наголошує, що експрестести не показують 100-відсоткового результату. “Залежно від типу імуноглобуліну вони дають від 70 до 90 відсотків результату. Утім, за даними, які ми зараз отримуємо, можу сказати, що адекватність або чутливість не вища 60 відсотків”, – наголосив керівник Центру громадського здоров'я Ігор Кузін.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень – від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць – до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *