Криміналізація водіння напідпитку: з чого все почалося і чи посилять покарання для нетверезих водіїв

Щодня в Україні ловлять близько 600 водіїв напідпитку. Їхні дії як кримінальний проступок не документували, пояснюючи це ускладненням і блокуванням роботи поліції. Однак моторошна ДТП, яку 12 липня на столичному шосе спричинив п'яний водій, сколихнула політикум. Тепер президент вимагає повернути кримінальну відповідальність для п’яних водіїв.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Від 1 липня п’яне водіння – навіть без наслідків – мало бути прирівняне до кримінальної відповідальності. Кожного нетверезого водія не кидали б за ґрати, але – тавро кримінального злочинця на все життя гарантували. Відповідну норму ухвалило попереднє скликання парламенту, але відтермінувало вступ її у дію на майже 2 роки.

Поліція так і не підготувалася і на її прохання монобільшість цю норму скасувала. Це пояснюють тим, що щодня в Україні ловлять близько 600 водіїв напідпитку: документування дій кожного з них як кримінального проступку не те що ускладнить – заблокує роботу поліції. 2 липня президент підписав закон, який скасовує позбавлення волі за водіння напідпитку.

13 липня Зеленський скликав нараду, де вимагав значно підвищити відповідальність за нетверезу їзду – збільшити штрафи, повернути кримінальну відповідальність і саджати за тяжкі наслідки пожиттєво. 

“Штрафи до кінця, ми з вами це вже бачимо, не працюють. Вони мають бути збільшені в 5-10 разів. За інше має бути кримінальна відповідальність. Якщо спричинило тяжкі наслідки, строк покарання має бути збільшений до пожиттєвого. Я за максимальну криміналізацію цих злочинів жорстко і надовго. Мені здається, це справедливо”, – заявив Зеленський. 

Також у понеділок, 13 липня, депутати терміново розглянули законопроєкт, який посилює відповідальність і ухвалили його в першому читанні. У ньому пропонують тих, кого спіймали не вперше, обмежувати у праві водити авто на термін від 3 до 10 років, а також саджати за ґрати – для профілактики.

“Ключова ініціатива – запровадити адміністративний арешт. Тому що для багатьох людей в Києві, які їздять на швидкісних номерах, це не є та сума, за якою вони будуть переживати. А о т 10-15 діб адмінарешту можуть серйозно протверезити”, – розповів депутат зі “Слуги нарду” Денис Монастирський. 

До другого читання депутати можуть вносити правки до законопроєкту, зокрема й з урахуванням побажань президента.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *