Коронавірус в Україні: в одному з міст Житомирщини на Великдень вірянам заборонили відвідувати храми

У Коростені Житомирської області цьогоріч на Великдень через пандемію нового коронавірусу COVID-19 містянам заборонили відвідувати храми. А всі торговельні мережі, зокрема, продуктові магазини, до 20 квітня будуть зачинені.

 Про це сказав міський голова Володимир Москаленко 15 квітня.

“Ми зараз категорично забороняємо відвідувати храми і проводити богослужіння для коростенців. Збільшення маси людей під час проведення релігійних обрядів дасть ще в десятки разів більше захворюваності”, – прокоментував він.

Мер Коростеня наголосив, що від суботи, 18 квітня, до понеділка, 20 квітня, будь-яка торгівля у місті буде заборонена. 

“Субота, неділя і понеділок всі магазини, великі, малі, вся торгівля буде заборонена. Я це підкреслюю… Магазини працювати не будуть. У вас залишилися четвер та п’ятниця, ви можете піти скупитися, якщо є така необхідність. Але три дні не буде працювати торгівля. Ми хочемо обмежити скупчення людей”, – додав він.

Москаленко також додав, що наразі місто б'ємо рекорди в області із кількості заражених коронавірусом. А тому у місті буде збільшена кількість патрулів поліцейських і Національної гвардії. Він, зокрема, нагадав про штрафи від 17 тисяч гривень для порушників карантину. 

“Ми так і не зрозуміли, що до нас прийшло. Ми б'ємо всі рекорди. На сьогодні місто Коростень – це 40% хворих у Житомирській області”, – сказав Володимир Москаленко.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень – від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць – до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *