Комісія перевірила Прикарпаття, де найвища смертність від коронавірусу в Україні: що з’ясували

Робоча група Мінохорони здоров’я повертається із Прикарпаття, де вона зібрала інформацію про померлих пацієнтів із коронавірусною інфекцією COVID-19.

Про це йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

У регіоні найвища смертністю від коронавірусу в Україні – уже 17 підтверджених летальних випадків. Здебільшого, це люди у віці 55-60 років.

Остаточні висновки і рекомендації комісії щодо регіону будуть пізніше, але поки що, за словами інспекторів міністерства, говорити про якісь помилки під час лікування підстав немає. Адже, попередньо, у більшості померлих були важкі супутні хвороби.

Члени комісії кажуть, що лікарі чесно розповідали про свої проблеми. Зокрема вони вже оговталися від першого напливу важких пацієнтів і наразі працюють досить впевнено.

Зрештою фахівці МОЗ знайшли досвід, який варто перейняти всій Україні – зокрема в Івано-Франківську вдало використовують кисневу терапію.

“Дуже добрий результат від кисневої терапії. І це не обов’язково тільки апарати штучної вентиляції. Такий доступ до терапії кисневої практично в усіх закладах, де ми були, змогли побачити. І його треба поширювати, створюючи так звані респіраторні центри”, – сказала Ірина Микичак заступниця міністра охорони здоров’я.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень – від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць – до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *