Кличко хоче окремих правил виходу з карантину для великих та малих міст

Мер Києва та голова Асоціації міст України Віталій Кличко закликав уряд буди зваженими у послабленні карантинних заходів в країні та не пришвидшувати зняття обмежень, оскільки небезпека ще не минула. Про це Кличко заявив під час засідання Кабміну.

Як зауважив мер Києва, спираючись на дослідження Інституту Коха, хвороба не відступила, вона повертатиметься хвилями і вже до кінця року 80% населення планети нею можуть перехворіти, а очікувана смертність – на рівні 2,5-3%. Кличко зауважив, що, виходячи з цих даних, в Україні можуть померти 1 млн 200 тисяч людей.

Також Кличко закликав, затверджуючи плани виходу з карантину, зважувати на те, що одні й ті ж заходи у містах з невеликою кількістю населення можуть впроваджуватись успішно, а у мільйонниках – призводити до важких наслідків.

“Поки що нашими спільними діями, і уряду, і місцевого самоврядування, були зроблені успішні кроки, щоб захворювання не поширювалось. Заходи, впроваджені урядом, я вважаю вчасними і правильними, але великий тягар ліг на плечі місцевого самоврядування, адже багато людей звертаються до місцевої влади щодо лікування, засобів захисту тощо. Просив би врахувати такі ключові речі, що нам необхідних діалог з місцевим самоврядуванням – відкриття кафе чи закладів у маленькому місті це одна справа, а у великому місці, якщо ми відкриваємо підприємство, це тягне за собою відкриття транспорту та ланцюг інших речей. І це різні справи, коли місто-мільйонник або невеликі населені пункти”, – зауважив Кличко.Він також повідомив, що з профільним міністерством ці запитання обговорюються і рішення має врахувати цю неоднорідність у плані виходу з карантину.

Нагадаємо, уряд ухвалив рішення послабити карантин в Україні від 11 травня. Однак для областей-лідерів за захворюваністю встановлять окремі правила.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *