Кабмін створить нові робочі місця на час карантину – Шмигаль

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль розповів про плани уряду щодо створення робочих місць, зокрема, для трудових мігрантів.

Про це він розповів в інтерв'ю РБК-Україна.

За його словами, за час карантину в Україну повернулися близько 2 мільйонів наших громадян, які перебували на заробітках і приїхали через втрату роботи.

“Це люди, які були б, напевно, дуже корисними для розвитку економіки всередині держави. Тому, очевидно, треба їх зберегти. І тому ми сьогодні, в першу чергу, говоримо про створення нових робочих місць, а, в другу чергу, паралельно, про те, що ми будемо кредитувати малий і середній бізнес під дуже вигідні умови. З мінімальною процентною ставкою на тривалий термін і з можливою відстрочкою виплати тіла кредиту, щоб це був справді такий початковий кредит”, – сказав Шмигаль.

Він зазначив, що для тих людей, які повернулися із заробітків, які хочуть і можуть почати свою справу в Україні, будуть створюватися нові робочі місця.

Також Шмигаль нагадав, що Кабмін працює над створенням 500 тисяч робочих місць, які дадуть можливість людині місяць-два-три протриматися в умовах існуючих обмежень” і “заробляти, а не чекати, що держава виплатить якісь мізерні кошти”.

Зокрема, йдеться про роботу в соціальній, комунальній та бюджетній сферах. Також прем'єр-міністр згадав і про “Велике будівництво”, де, за його словами, близько 170 тисяч робочих місць і ще близько 150 тисяч – у супутніх сферах. Зарплата буде коливатися в межах 6-8 тисяч гривень.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України для протидії коронавирусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, в яких запланована участь 200 осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами та областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Ряд регіонів закрив навчальні заклади і ввів ряд жорстких обмежень – від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду і в'їзду в місто.

Через 2 тижні після цього Кабмін ввів режим надзвичайної ситуації на всій території України і продовжив карантин на місяць – до 24 квітня. 3 квітня карантин підсилили: ввели обов'язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися по вулицях більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження коронавірусом COVID-19. Інфікованим виявився житель Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Увечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування були зафіксовані в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні.

Після цього про виявленні коронавіруса почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область і місто Київ, де хвороба діагностують найбільше. За актуальними новинами про поширення коронавіруса в Україні, кількості хворих і летальних випадків, а також засобами боротьби з COVID-19 слідкуйте на сайті ТСН.иа.

Приєднуйтесь до ТСН.иа у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *