Є точкові несуттєві перевищення: Держекоінспекція зробила заміри рівня радіації у Чорнобильскій зоні

У Чорнобильскій зоні та місцях поряд стан радіаційного забруднення перебуває в межах норми, але є точкові несуттєві перевищення.

Про це на сторінці у Facebook повідомив виконувач обов`язків голови Державної екологічної інспекції Єгор Фірсов.

“Державна екологічна інспекція продовжує контролювати рівень  радіаційного фону в Чорнобильскій зоні та містах поряд. Також проводились заміри безпосередньо біля сховищ радіоактивних відходів (між м. Чорнобиль та м. Прип’ять). Стан радіаційного забруднення в нормі з точковими несуттєвими перевищеннями”, – написав Фірсов.

Він також зазначив, що приладами радіаційного контролю зафіксовано 12-15 мкР/год (мікрорентген на годину) або 0,12-0,15 мкЗв/год (мікрозівертів на годину), що не перевищує природний радіаційний фон.

Нагадаємо, що пожежу в Чорнобильській зоні, яка тривала 10 днів поспіль, 14 квітня вдалося згасити. Рятувальникам дуже допоміг дощ. 4 квітня в Зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення поблизу с. Володимирівка Котовського лісництва виникла верхова лісова пожежа на площі 20 га. До гасіння залучили авіацію. 6 квітня поліція відкрила кримінальне провадження через пожежу в Чорнобильській зоні. Журналісти ТСН, які побували на місці згарища, кажуть, що вогнем знищено не лише ліси, а й 12 віддалених сіл, цвинтарі. Від пожежі загинули та постраждали сотні тварин. Збитки сягають десятків мільйонів гривень, проте точна площа вигорання ще невідома.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *