Який вигляд має охоплена вогнем Україна з супутнику: ексклюзивні мапи рятувальників

Екосистема України останнім часом зазнала чималих втрат через масштабні пожежі. Загоряння, яке трапилося у Чорнобильській зоні 4 квітня через спалювання листя і трави за 10 днів вдалося загасити, однак 16 квітня вогонь знову поновився. Та ж ситуація виникла на Житомирщині, де через палія сухостою спершу вигоріли десятки будинків на одній вулиці, а 16 квітня вогонь знищив одне із сіл.

У Національному центрі управління та випробувань космічних засобів поділилися із ТСН мапами задимлень, за якими працюють рятувальники.

Співробітники ДСНС від початку квітня масово повідомляють про горіння сухої трави, торфу та лісу. Від учора через пилову бурю від людей надходить чимало скарг на якість повітря з різних регіонів України. Перш за все, вони переймаються рівнем радіації в атмосфері, яка, як стверджують експерти, не перевищує допустимий рівень.

Ексклюзивні мапи по областям України, які зафіксували супутники:

Ситуація у Тернопільскій області:

Мапа Хмельниччини:

Територія Чернівецької області:

Зазначимо, що пожежу в Чорнобильській зоні, яка тривала 10 днів поспіль, 14 квітня вдалося згасити, останні два дні спостерігалось лише тління пеньків та деревини. Рятувальникам дуже допоміг дощ. Однак через сильний вітер 16 квітня у Чорнобильській зоні знову почалась пожежа.

Через фіксування продуктів горіння в повітрі в Києві прискіпливо стежать за радіаційним фоном.

“Радіаційний фон у столиці в межах норми – 0,14 мікрозівертів (0,30 – норма)”, – повідомили в Київській міській державній адміністрації і показали фото дозиметра, яким вимірювали радіаційний фон о 21:30 16 квітня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *