Голова Нацполіції попередив українців про жорсткі покарання за порушення карантину біля церков на Великдень

Вихідними і, безпосередньо, на Великдень 19 квітня біля церков та храмів будуть посилено стежити за дотриманням карантинних обмежень патрулі поліцейських та військовослужбовців Національної гвардії України. У разі виявлення свідомого порушення правил, правоохоронці обіцяють українцям жорсткі покарання.

Про це в ефірі суспільно-політичного ток-шоу “Право на владу” сказав голова Нацполіції Ігор Клименко.

За його словами, у разі виявлення порушення, поліцейські будуть спочатку проводити профілактичну бесіду. Але, якщо громадяни не візьмуть до уваги зауваження, їх чекає покарання.

“Найближчі вихідні будуть чергувати, безпосередньо, біля храмів близько 22 тисяч військових Нацгвардії та поліцейських. Поліцейські будуть дійсно спочатку проводити роз'яснювальну, профілактичну роботу. Але хочу одразу сказати, що життя та здоров'я наших громадян для нас на першому місці, тому якщо не вдасться профілактично достукатися до свідомості наших громадян, поліція буде вдаватися до достатньо жорстких заходів”, – пояснив Ігор Клименко.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень – від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць – до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *