Епіфаній розповів, як освятити великодні паски вдома

Великодні паски можна освятити вдома, оскільки під час карантину відвідувати храми не рекомендують.

Про це в ефірі ТСН.19:30 розповів предстоятель Православної церкви України Епіфаній. 

“Кожен може вдома покропити паски Йорданською свяченною водою”, – наголосив митрополит.

Потягом місяця ПЦУ закликає вірян слухати богослужіння онлайн, а не приходити до церкви, нагадав Епіфаній. Він наголошує на необхідності дотримання карантинних заходів. “Я думаю, що спільними зусиллями ми і цього року достойно відсвяткуємо воскресіння Христове, долучаючись до богослужінь онлайн”.

На запитання ведучої, як ставиться до закликів священників УПЦ МП відвідувати богослужіння, Епіфаній відповів: “Потрібно у цей нелегкий час спонукати всіх, щоб вони ставилися відповідально до своїх ближніх, проявляли свою любов. Тому певною мірою це безвідповідально у такий складний час закликати вірних до храму. Звичайно, це складно як для священнослужителів, так і для мирян, але від нас залежить, чи буде подовження епідемії, чи ми якомога швидше вийдемо з неї”.

Нагадаємо, християни східного обряду святкують Великдень 19 квітня. Служби у церквах починаються ще звечора 18 квітня. У зв'язку з карантинними заходами у країні через коронавірус глави церков закликали вірян не відвідувати богослужіння. Натомість просять долучатись до кампанії “Великдень вдома”, храми у областях, які закриють двері для вірян, покажуть онлайн-трансляції Великодніх богослужінь. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *