Експерти розповіли, як обмежити себе в їжі і зберегти вагу незмінною під час стресу на карантині

Великодні смаколики додають не лише настрою, але і вазі, цьому сприяє і фон – хронічна тривога у період карантину, тож ТСН зібрала поради експертів, як зберегти форми.

Чотири нових кілограмів Вікторія Щелко набрала за час карантину. Аби не наїсти ще, то на Великдень спекла лише три невеликі паски. Нині з донькою доїдають останню, а ще крашанки та шматочок запеченої яловичини. «Спеціально наливала багато води, запікала у рукаві, щоб всі жирки стекли трошечки», – каже жінка.

Ось і все, що лишилося у родини з великоднього меню, бо ж жінка надто багато не готувала.

Тривога під час карантину, а як наслідок – хронічний стрес. А тут ще й свята, тож організм намагається знайти втіху в їжі і починає невпинно набирати зайвого.

Психотерапевтка Леся Лейн радить передусім – відволіктися від проблем. І знайти собі хобі, навіть, не виходячи із дому. Або ж навчитися медитувати і тоді потяг до смачного послабне. “Їжа – це легкий такий спосіб отримання задоволення та розслаблення. Тому треба шукати – що мене ще цікавить, що мені ще буде давати оце заспокоєння і розслаблення”, – каже Леся.

«Я відкрила, подивилася на нього і закрила» – такий лайфхак  Вікторії допомагає отримувати від того, що є у холодильнику,  насолоду – радше естетичну. Смаколики жінка  навчилася їсти очима. «Або інших лайфхак – тримайте огірки у холодильнику. Огірок – фактично вода. Ви його з”їли і вам стає легше», – радить жінка.

Харчування за чітким графіком і лише корисними продуктами. Це – одна із запорук того, що ваша талія знову стане стрункою,  каже дієтологиня Оксана Скиталінська. «Коли 75-80% продуктів, котрі у нас на тарілці – це становлять різноманітні овочі. Тобто, продукти рослинного походження, невеличка кількість білка і невелика кількість цільнозернових продуктів у вигляді каш, у вигляді цільнозернового хліба», – розповідає Оксана.  

А от смаженому, копченому та солодкому – краще сказати ні. А ще фахівець попереджає, що без спорту тримати себе у формі буде вкрай важко. І якщо у вас вдома немає тренажерів – врятує  навіть звичайна руханка.

Кореспондент Олена Лоскун.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *