Дивіться прощання за Тарасом Матвіївим, який загинув на війні з Росією

У Києві на Майдані Незалежності попрощались із загиблим на сході держави Тарасом Матвіївим, який за наказом президента Володимира Зеленського став Героєм України посмертно. 

Матвіїв загинув 10 липня цього року від ворожого снаряду, врятувавши двох бійців ціною власного життя. Тарас Матвіїв був родом із Жидачева Львівської області. 2011 року закінчив факультет журналістики ЛНУ ім. Івана Франка. До військової служби він був журналістом кількох національних телеканалів, а також працював у низці видань. 

У лавах ЗСУ пройшов шлях від солдата до офіцера, командира взводу 24-ої механізованої бригади ім. Короля Данила. Брав активну участь у Революції Гідності, був співкоординатором “Пошукової ініціативи”, членом громадської організації “Українська галицька асамблея”, засновником громадської організації “Народний легіон”. 

“Тарас Матвіїв на фронті від початку війни. Був волонтером і добровольцем, а у 2019 році почав службу в лавах ЗСУ. Під час ворожого обстрілу 31-річний Тарас врятував двох своїх побратимів, допомігши їм дістатися в безпечне місце.

На жаль, сам загинув від ворожої міни. “Саме завдяки таким людям Україна вистоїть і переможе. Це – приклад цінностей молодих поколінь українців, які творять нашу країну. Вічна пам’ять Герою”, – заявив президент Зеленський під час підписання наказу про присвоєння звання Героя України посмертно з удостоєнням ордена “Золота Зірка”. 

Бійця поховають у рідному Жидачеві 15 липня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *