Держбюджет-2020: в Мінсоцполітики розповіли, коли українці почнуть отримувати виплати через кризу

У понеділок, 13 квітня, Верховна Рада ухвалила урядові зміни до Державного бюджету.

Зокрема, десять мільярдів гривень епутати вирішили спрямувати для виплати одноразової допомоги у розмірі тисячі гривень для понад 10,6 мільйонів українців. Про це йдеться на Facebook-сторінці Міністерства соціальної політики України.

“Після набрання чинності змін до держбюджету потрібно близько 5 днів для того, щоб розпочати виплати”, – повідомила міністр соцполітики Марина Лазебна. 

За словами посадовиці, виплати пенсіонерам та іншим незахищеним верствам населення “розпочнуться найближчими днями”.

“Одноразову допомогу в сумі тисяча гривень отримають пенсіонери, розмір пенсійної виплати яких менший 5 тисяч гривень, та громадяни, які одержують державну соціальну допомогу у зв’язку з інвалідністю та за віком замість пенсії”, – додали в міністерстві.

Зазначається, що пенсіонерам, котрі отримують пенсії на банківські картки, одноразова допомага зарахується автоматично, а “тим, хто отримує пенсію через Укрпошту, гроші принесе листоноша”.

Нагадаємо, попередні прогнози передбачали, що 2020 року економіка України зросте на 3,5-5%, інфляція становитиме 5% (плюс/мінус 1%), а долар коштуватиме 27-28 грн. 29 березня Кабмін затвердив нові макроекономічні прогнози на 2020 рік: ВВП – мінус 4,8%, середньорічний курс долара США – 29,5 грн (плюс 1,5-2 грн), інфляція – 8,7% (плюс 3,1%), безробіття – 9,4% (плюс 1,3%), середня зарплата – 11 тис. грн (без змін). Водночас в Офісі президента спрогнозували, що 2020 року економіка України впаде мінімум на 5%.

Через світову фінансову кризу, спричинену наслідками активного поширення нового коронавірусу COVID-19, експерти прогнозують падіння економік, зокрема й української. Оновлений базовий прогноз компанії Dragon Capital на 2020 рік передбачає падіння ВВП України на 4% та девальвацію гривні до 30 грн за долар на кінець року – за умови, що карантинні заходи триватимуть до травня (середній курс очікується на рівні 29 грн/долар, тобто девальвація складатиме близько 11% до минулорічного курсу).

За менш оптимістичним прогнозом, якщо карантин буде продовжено на довший термін, ВВП може впасти на 9%, а гривня здешевшає до 35 грн/долар. За таких умов варто очікувати й зростання безробіття. Світовий банк прогнозує падіння ВВП України на 3,5% у 2020 році. Також через пандемію коронавірусу 65% українських компаній не зможуть виконати свої річні бізнес-плани.  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *