Церковне свято 27 липня: день пам'яті святого апостола Акили

Сьогодні, 27 липня, православна церква відзначає день пам’яті святого апостола Акили. Крім того, сьогодні відзначається пам’ять преподобного Стефана Махрищського.

Історія свята

Апостол Акила був із числа 70-ти апостолів Христових. Вважають, що він – учень апостола Павла, уродженець Понта, іудей, який жив у місті Римі зі своєю дружиною Прискиллою. У час правління імператора Клавдія (41-54) усі євреї були вигнані зі столиці. Святий Акила з дружиною змушені були виїхати. Оселилися вони в Коринті. Незабаром туди прийшов з Афін із проповіддю Євангелія святий апостол Павло. Познайомившись з Акилою, він став жити у нього в будинку і разом з ними трудився над виготовленням наметів.

Прийнявши Хрещення від апостола Павла, Акила і його дружина Прискилла зробилися відданими і ревними учнями Христа. Вони супроводжували апостола Павла в Ефес. Апостол Павло доручив їм продовжувати проповідь Євангелія в Ефесі, а сам попрямував до Єрусалиму, щоб провести там свято П'ятидесятниці. У Ефесі Акила і Прискилла почули сміливу проповідь прибульця з Олександрії, єврея Аполоса, наставленого в початках віри, який знав тільки хрещення від Івана Предтечі. Вони покликали його до себе і більш точно пояснили дорогу Господню.

Після смерті імператора Клавдія євреям було дозволено повернутися до Італії, і тоді Акила і Прискилла повернулися до Риму. У Римі святий Акила пробув недовго: апостол Павло поставив його єпископом у Асію. Святий Акила ревно трудився в поширенні Євангелії в Асії, Ахаї та Іраклії: звертав язичників до Христа, стверджував у вірі новонавернених християн, постачав пресвітерів, трощив ідолів. В апостольських працях йому невпинно допомагала святая Прискилла. Святий Акила закінчив життя мученицьки: його вбили язичники. За переказами Церкви, разом з ним була вбита його дружина свята Прискилла.

Преподобний Стефан Махрищський

Преподобний Стефан був сучасником і найближчим співрозмовником преподобного Сергія Радонезького. Народився і виховувався він в Києві, прийняв чернецтво в Печерській обителі, де проводив життя в строгій стриманості, безперервній молитві і повній слухняності у старців. Внаслідок посилення гонінь на православних з боку католиків, шукаючи безмовності, святий віддалився в містечко Махріще (в 35 верстах від Троїце-Сергієвої Лаври) і тут не пізніше 1358 року благословення святителя Алексія, митрополита Московського, заснував обитель на честь Св. Трійці.

Ненависть сусідніх власників землі змусила преподобного Стефана піти на річку Авнежу, де в 60 верстах від Вологди святий заснував іншу обитель Св. Трійці. Повернувшись до Махрищської обителі, преподобний Стефан ввів в ній чернецький статут і протягом багатьох років мирно і мудро керував братією. Час від часу він приходив для бесіди до великого чудотворця Сергія.

Що можна і що заборонено робити цього дня

Вважалося, що 27 липня на світ виходить нечиста сила у вигляді блискавки, тому намагалися без особливої потреби не залишати свої будинки під час грози.
Була поширена прикмета, згідно з якою саме 27 липня потрібно обов’язково задобрити Польового – духа, який живе у полі. Це необхідно для того, щоб він захищав посіви від негоди. Для цього 27 липня готували горщик каші, який залишали біля останньої смуги жнив.
Цього дня не можна лінуватися, але займатися важкою роботою теж не можна. Ремонт, копання у землі краще відкласти.
Не можна сваритися та конфліктувати. 
Не можна на цей день планувати важливі справи, бо є ризик, що вони не принесуть очікуваного результату.
Не можна викидати залишки зі столу. Вважається, що в цей день потрібно віддавати все зайве нужденним.

Читайте також: Церковне свято 26 липня: собор архангела Гавриїла, кому допомагає святий

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *