Чорнобильські пожежі: Заленський запевнив, що загрози для електростанції та сховища ядерних відходів немає

Президент України Володимир Зеленський запевнив, що через пожежі в лісах Зони відчуження загрози для атомної електростанції, сховища відпрацьованого палива та інших критичних об’єктів немає.

Про це він заявив у своєму відео-зверненні.

Він зазначив, що відкритого вогню там не спостерігається. Зеленський подякував рятувальникам, які брали участь у приборканні вогню.

Також, за словами, президента вже затримано осіб, які спровокували виникнення пожежі. Він обіцяє, що вони понесуть сувору відповідальність.

Водночас голова держави запевнив, що радіаційний фон у Києві та області у межах норми. Зеленський закликав громадян не піддаватися паніці. “Ми пам’ятаємо уроки 26 квітня 86-го року. І ніхто не буде приховувати від вас правду”, – наголосив він.

Нагадаємо, 4 квітня в Зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення поблизу с. Володимирівка Котовського лісництва виникла верхова лісова пожежа на площі 20 га. До гасіння залучили авіацію. 6 квітня поліція відкрила кримінальне провадження через пожежу в Чорнобильській зоні. Журналісти ТСН, які побували на місці згарища, кажуть, що вогнем знищено не лише ліси, а й 12 віддалених сіл, цвинтарі. Від пожежі загинули та постраждали сотні тварин. Збитки сягають десятків мільйонів гривень, проте точна площа вигорання ще невідома. Врешті, 14 квітня  з допомогою дощу пожежу вдалося згасити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *