Через пандемію паломництва хасидів до Умані не буде

Цього року через пандемію коронавірусу не відбудеться паломництво хасидів до Умані для відзначення юдейського нового року – Рош-га-Шана.

Про це повідомив мер Умані Олександр Цебрій у фейсбуці.

“Результатом учасників міжвідомчої наради в приміщенні МЗС України стала спільна думка, що прибуття десятків тисяч паломників-хасидів до міста Умань для проведення святкування у традиційному форматі є неможливим”, – написав мер.

Цебрій пояснив, що під час ухвалення рішення учасники міжвідомчої наради враховували такі фактори:

нинішню епідеміологічну ситуацію в Ізраїлі (країна належить до “червоної зони” через показник захворювання на COVID-19);
заборону проведення масових заходів в Україні;
навантаження на українські медичні заклади;
необхідність створення значної кількості місць для обсервації та забезпечення безпеки життя та здоров‘я як громадян України, так й іноземних громадян;
складнощі з контролем правоохоронними органами за дотриманням паломниками режиму самоізоляції.

Цебрій також повідомив, що в результаті низки переговорів та зустрічей між посадовцями обох країн ізраїльська сторона з розумінням сприйняла скасування міжнародного паломництва до Умані цього року.

“Щодо спроби політизувати питання цьогорічного приїзду хасидів до Умані, зокрема, карантинні обмеження подаються деякими організаціями, як приклад “антисемітизму”, існує нагальна необхідність вироблення узгодженої державної позиції та відповідного рішення щодо організації цьогорічного відзначення Рош-га-Шана іудейською громадою”, – додав мер Умані.

Зазначимо, що цього року Рош-га-Шана святкується від 18 до 20 вересня. Як відомо, щороку до Умані приїздять тисячі хасидів, які вважають своїм обов'язком хоча б раз в житті відвідати могилу свого духовного лідера Цадика Нахмана.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *