Чекати ще довго: Криклій назвав терміни відновлення роботи громадського транспорту

Громадський транспорт в Україні зможе запрацювати після послаблення карантинних обмежень через нову коронавірусну інфекцію –  не раніше червня.

Про це міністр інфраструктури Владислав Криклій розповів на одному з каналів.

“Це буде не раніше, ніж червень. Бо у травні ми теж будемо бачити піки по захворюваності, тому ми маємо цей період пройти. Коли вже хвиля піде на зниження, тоді можна буде поновлювати роботу громадського транспорту, щоб він працював стабільно”, – вважає очільник міністерства.

За словами Криклія, певні обмеження у країні продовжуватимуть діяти, приміром, носіння масок. Міністр вважає, скасування “масочного режиму” може спричинити нову хвилю захворюваності.

“Точно, за певними критеріями, певний період громадський транспорт буде працювати. Але червень-липень – вже реалістично, що ми почнемо по-іншому більш активно працювати з громадським транспортом”, – каже міністра інфраструктури Владислав Криклій.

Як повідомлялося, раніше Криклій заявляв, що роботу громадського транспорту в Україні почнуть поступово відновлювати, враховуючи епідеміологічну ситуацію з поширенням COVID-19. Попередньо – це вже може відбутися в травні, але більш вірогідний сценарій – у червні-липні.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень – від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в’їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць – до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *