Боротьба з коронавірусом: у МОЗ пояснили, чому в Україні виник дефіцит засобів індивідуального захисту

Україна на початку спалаху нового коронавірусу COVID-19 не була забезпечена специфічними засобами індивідуального захисту. Це пов'язано із тим, що на території нашої країни їх не виробляють, тому такі засоби індивідуального захисту наразі постачають з-за кордону і їх поступово розподіляють по українським медзакладах.

Про це 18 квітня заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

“Щодо забезпечення засобами індивідуального захисту – ця проблематика стоїть не тільки у Вінницькій області, вона є в усій Україні. Ми повинні усвідомлювати, що, на жаль, на початок епідемії Україна взагалі нічим не була забезпечена щодо специфічних засобів індивідуального захисту”, – сказав Степанов під час брифінгу.

Глава МОЗу пояснив, що засоби індивідуального захисту мають відповідати певним стандартам. За його словами, наприклад, в Україні костюми біологічного захисту, які відповідають цим спецмфічним стандартам, не виробляють.

“Основною країною, де це виробляється, є Китай. Щотижня нині літаки з відповідним вантажем, який одразу розподіляється по облстях. Ми поступово насичуємо наші заклади охорони здоров'я засобами індивідуального захисту. Уся інформація щодо кожної лікарні можна подивитися сайті Кабінету Міністрів, де щодня дані оновлюються”, – підсумував Максим Степанов.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень – від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць – до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *