"Більше нема нічого”: у Житомирьскій області лісові пожежі знищили 80 будинків у кількох селах

У Житомирській області масштабні лісові пожежі перекинулися на села і знищили вісім десятків будинків. За попередньою оцінкою, пів сотні людей переселили до сусідніх сіл. Яка ситуація у вигорілому селі — у сюжеті ТСН.19:30.

Село Личмани, за інформацією місцевих жителів, під час пожежі постраждало найбільше. Там вигоріло 20 будинків. Вчора добратися у це село не було через сильну задимленість. Сьогодні повітря тут трохи чистіше.

Після пожежі ліси наче після апокаліпсису – усе довкола перетворилося на попіл, обгорілі дерева падають на дорогу.

У Личманах від хат залишилися лише грубки. Селяни повертаються до згарищ, аби знайти бодай щось вціліле. Люди кажуть, що врятувалися дивом, бо вогонь накрив село за лічені хвилини. Був сильний вітер, полум'я з дерев кидало просто на хати.

Люди вибігали на вулицю. “Хвилини півтори і зверху летіли клуби вогню. Щось встиг у рюкзак кинути і вискочити. Диму дуже багато було”, – каже погорілець Леонід Мартиненко.

У Світлани Смірних четверо дітей. Найменшому синові 12 років. У них пожежа забрала все. Уціліли вівці. Їх після пожежі випустили, а вже опісля вони повернулися.

У Любові Горбас будинок згорів до цурки. Жінка радіє, що вижив кінь.”Більше нема нічого. Кози погоріли – ми їх випустили. Кінь ходив і повернувся, а кози всі згоріли”, – каже жінка.

Пожежу вдалося локалізувати на всіх осередках загоряння, каже міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. На гасіння лісових пожеж залучили військову техніку та авіацію. Приборкати стихію в Житомирській області обіцяють за два-три дні.

Погорільцям допомагають сусіди. Люди з навколишніх сіл та міста Овручі привезлиодяг і продукти. “Шкода людей. Звичайно треба допомогти і злагодитися всім разом. Продукти, такі що можуть зберігатися, – консерви, вермишель, одяг”, – каже житель м.Овруч Володимир Кирийчук.

Погорільці зараз живуть у різних місцях: хто в церкві, хто в покинутому магазині, хтось у родичів. Люди просять допомогти матеріалами на відбудову. Чиновники до них поки що не приїжджали.

У відселених населених пунктах у Житомирській області у селах Острови, Личмани, Середня Рудня, Нижня Рудня та Верхня Рудня вогнем було знищено 39 будівель. У ДСНС повідомляють, що окремі з яких люди самовільно використовували як дачні ділянки. Слід зауважити, що було врятовано 45 будівель.

Кореспондентка ТСН Олена Кузнєцова.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *