Бердичівську лікарню, де зафіксували спалах коронавірусу серед медпрацівників, закрили на карантин

У Житомирській області Бердичівську лікарня, де зафіксували спалах коронавірусу серед медиків, закрили на карантин.

Про це під час брифінгу повідомив начальник управління охорони здоров'я Житомирської ОДА Микола Суслик.

Заклад закрили на карантин для доліковування тих пацієнтів, які є у лікарні. Інших пацієнтів з COVID-19 направили до Житомирської районної лікарні.

“Персонал, який не бере участь у роботі (був у самоізоляції), або якщо лікарі не були в контакті із хворими і персоналом, направлені для роботи до Бердичівської районної лікарні”, – пояснив чиновник. 

В ОДА кажуть, що лікарня стала джерелом інфекції в районі, а тому її вирішили закрити. У Бердичеві та Бердичівському районі загальна кількість інфікованих становить 85 осіб, серед яких майже 40 медпрацівиків.

Головний санітарний лікар області Зіновій Парамонов каже, що другим вогнищем COVID-19 в області може стати Коростенська міська лікарня. “Там також маємо велику кількість захворілих. За вихідні ми обстежили ще 70 медичних працівників цієї лікарні, для того, щоб дати головному лікарю організувати роботу в ритмі такому, щоб можна було поки що не приводити до таких дій, що мали місце в Бердичеві”,- повідомив він. 

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень – від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць – до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *