Активісти зняли на відео моторошні кадри руйнівних пожеж у Чорнобилі

Пожежа в Чорнобильській зоні відчуження триває майже десятий день, вогнеборці намагаються приборкати її, залучивши навіть вертольоти й літаки. Лихо станом на 13 квітня завдало непоправної шкоди фауні й флорі, знизено 12 віддалених сіл, постраждали цвинтарі. Нині стихію і від сховища радіаційних відходів “Підлісний”, що поряд із ЧАЕС, відділяє кілька кілометрів.

Відеокадри із місця руйнівних пожеж у Чорнобилі опублікував директора Chornobyl Tour і “Асоціації чорнобильських туроператорів” Ярослав Ємельяненко у Youtube.

На одному із відео видно, як вогонь знищив тисячі гектарів лісу в Чорнобильській зоні відчуження. Через пожежу чимало тварин втратили свої домівки. На опублікованому відео видно, як коні Пржевальського тікають від вогню по спалених чорнобильських полях. 

За словами Ємельяненко, пожежа вже пройшла так званий “Рудий ліс” і наближається до Прип'яті. А звідти існує загроза поширення на сусідню Білорусь.

“Від міста Прип'ять до території Білорусії менше 10 кілометрів, там багато трави високої яка згорить швидко. Пожежа може перейти на територію Білорусі. Зараз зімною зв'язуються мнсники з Білорусі які готові надати гелікоптери”, – каже Ярослав Ємельяненко.

Згодом, надвечір 13 квітня Ємельяненко опублікував кадри, заявивши, що вогонь вже палає біля ЧАЕС.

У Копачах повигорали навіть металеві об’єкти туристичного показу. Зокрема, вогонь знищив повністю легендарний тролейбус МТБ-82. 

Станом на 17:00 13 квітня ДСНС повідомила про гасіння пожеж на території чотирьох лісництв – Корогодського, Денисовецького, Дитятського та Паришівського. Ще вчора їх було одночасно три. Пожежу на території Котовського лісництва вже ліквідовано.

У гасінні пожеж беруть участь понад 800 працівників ДСНС та інших установ. Задіяно майже 200 одиниць техніки, зокрема по три літаки та гелікоптери для скидання води. На всіх оперативних ділянках працює важка інженерна техніка ДСНС для облаштування протипожежних розривів та забезпечення доступу пожежникам.

Перші повідомлення про вогонь у Чорнобильській зоні надійшли 4 квітня. Основні причини займання вбачають у підпалах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *