• Вт. Лип 16th, 2024

Gazeta.vn.ua

Останні Новини Вінниця

Чому «Долина» має забрати водомати з Вінниці? Отримали пояснення від мерії – 20 хвилин

ВідФролова Марія

Бер 28, 2024
Чому «Долина» має забрати водомати з Вінниці? Отримали пояснення від мерії – 20 хвилин
  • У середині березня виконком міськради ухвалив пакет рішень, якими заборонив «Долині плюс» подальше розміщення водоматів у Вінниці.
  • Серед причин — посилалися на місцеві правила та порядки, але без чітких вказівок, що саме порушила «Долина».
  • Ми подали запит до мерії та дізналися, які порушення вчинила «Долина плюс», яка все ж продовжує працювати.

Міська влада, нагадаємо, відмовила «Долині плюс» у подальшому розміщенні водоматів цієї мережі на вулицях міста.

Підстава — порушення вимог Порядку використання об’єктів благоустрою для здійснення торговельної діяльності з пересувних об’єктів сезонної торгівлі та Правил благоустрою території Вінницької міської територіальної громади.

Але, які саме вимоги правил були порушені? У рішеннях виконкому службовці не вказали. Тому ми звернулися до міської влади з інформаційним запитом.

Відео дня

Встановлені з порушенням санепідемнорм

Ми поставили три питання й отримали відповіді на них. Публікуємо скорочену версію зі збереженням основного змісту відповідей міських службовців.

— На яких підставах відмовлено у дозволі на розміщення об’єктів для вендингової торгівлі водою з водоматів «Долина плюс»? Які саме норми правил були порушені?

  1. водомати були встановлені до отримання відповідного погодження від виконкому міськради;
  2. підприємці ігнорували приписи та попередження щодо демонтажу самовільно встановлених водоматів;
  3. водомати встановили з порушенням державних вимог до безпечності та якості питної води, а саме: місце реалізації питної води повинно бути розташоване на території з твердим покриттям, на відстані не менше ніж 50 метрів від місць забруднення (сміттєзбірники, вбиральні, магістральні шляхи з інтенсивним рухом транспорту, автостоянки тощо). 

— Які дії на підставі ухвалених рішень виконкому №639 – 649 від 14 березня мають вчинити власники автоматів вендингової торгівлі водою ТМ «Долина плюс»? 

Підприємці повинні здійснити демонтаж самовільно встановлених автоматів зазначених в отриманих ними Приписах та Попередженнях від КП «Муніципальна варта» і уповноваженого органу міської ради та усунути недоліки, які зазначені в актах працівниками Держпродспоживслужби.

— Які наслідки матиме невиконання цих дій, що є (або будуть), вказані власникам водоматів?

За Порядком використання об’єктів благоустрою для здійснення торговельної діяльності з пересувних об’єктів сезонної торгівлі (…), що затверджений рішенням виконкому від 23 червня 2022 року №1235 (зі змінами) виконавчим комітетом Вінницької міськради буде розглядатись рішення щодо примусового демонтажу самовільно встановлених автоматів.

«Працюємо в штатному режимі»

Власник та керівник мережі «Долина плюс» Георгій Пилипчанський розказав журналісту, що наразі водомати працюють у Вінниці в штатному режимі.

— Їх не вимикають від електроенергії, і не вивозять. Працюють як і зазвичай, — каже він.

Чоловік розказав, що зараз тривають перемовини з представниками міської влади.

— Є пара нюансів з ЖЕКами, ну там… технічні питання. Ми ще намагаємося розібратися, і за 2-3 дні нам обіцяли надати відповідь (з мерії – авт.). Тому розлогу відповідь зможу дати на наступному тижні.

Якщо все ж водомати «Долини» заберуть, то чи буде це для вас проблемою? 

Таке питання ми ставили нашим читачам на Facebook-сторінці. Ми переглянули 255 коментарів до цього допису. Більша частина не схвалюють рішення влади прибрати аквамати мережі «Долина плюс»:

Ольга Колосовська

— Для мене це проблема! «Долина плюс» — дуже смачна вода, без присмаку. Коли їх вже прибирали з ринку моя сім’я намагалася знайти повноцінну заміну. Але не дивлячись на велику пропозицію — це виявилося заскладно. Вся інша вода була несмачна.

Андрій Британ

— Маю четверо внуків, перепробували різних постачальників води. Зупинились на «Долині» — одна з найкращих. Не дамо місцевим чиновникам змушувати пити їхню бадягу. У них, мабуть, вдома встановлені дорогі фільтри, які нам не по кишені.

Ірина Зайцева

— Якщо забираєте «Долину», то покращуйте якість води з крана, за яку, до речі, ми платимо не мало.

Хоча є дописувачі, що схвалюють рішення посадовців:

Іван Демидов

— Вода «Долини» — це звичайна вода з колодязя, яку профільтрували. Хто бачив з якої свердловини вони набирають собі воду для водоматів? Ніхто! І після вживання цієї долинівської води завжди болить шлунок та нудить. Правильно, що прибирають ці «лайномати».

Prosto Ukrainochka

— Нам не подобається «Долина» — осад і не смак на любителя. Беремо іншу. Але Долина безплатно давала людям воду (на початку повномасштабної війни – авт.) і якщо людям ця вода до смаку, то це інша справа.

Інна Костик

— Вже зо три місяці не купую воду в «Долині». Кожен раз одні й тіж проблеми з розрахунком: монети приймає, але не рахує їх; то купюроприймач не працює. І постійно не доливає воду! При чому біля водомату «Долини» стоїть апарат від іншої фірми, то там таких проблем немає.

 

Читайте також:

Тяжилівського різника волосся забрали в Дніпро. Що про це кажуть мами постраждалих дівчаток?

«У нас максимум результативності та мінімум втрат», — бійці 3-ї ОШБр про переваги служби у своїй бригаді

У Вінниці будують четвертий McDonald`s — Поряд ще зводять п’ятиповерхівку

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Джерело: vn.20minut.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *