• Пт. Лип 19th, 2024

Gazeta.vn.ua

Останні Новини Вінниця

“Альтернатива мобілізації”: у Вінниці вдруге відбувся рекрутинговий захід “Обирай сам”. ФОТО – VежA

ВідФролова Марія

Кві 20, 2024
“Альтернатива мобілізації”: у Вінниці вдруге відбувся рекрутинговий захід “Обирай сам”. ФОТО – VежA


19:39

Become a Patron!

У Вінниці сьогодні вдруге відбувся рекрутинговий захід “Обирай сам”. На заході були представлені 20 різних військових підрозділів.

У рекрутерів цивільні та військові, чоловіки та жінки могли дізнатись про актуальні посади в тій чи іншій бригаді та, за бажання, заповнити анкету для відбору на посаду.

Крім того, окремі підрозділи демонстрували різноманітне військове спорядження, тож цивільні могли приміряти на себе справжні бронежилети та шоломи, побачити приклади бойових дронів чи побачити спорядження для тренування воїнів.

Так, усі охочі могли “з перших вуст” більше довідатись про 59 ОМБр ім.Якова Гандзюка, батальйон “Вовки Да Вінчі” 3 ОШБр, 44 окрему механізовану бригаду, Президентську бригаду ім. Богдана Хмельницького та багато інших підрозділів – від представників аеромобільних підрозділів (наприклад, про 81 аеромобільну бригаду) і ССО до Військово-морських та Повітряних Сил ЗСУ.

Представлені були як вже відомі підрозділи, так і ті що поки формуються (наприклад, шостий окремий штурмовий полк ССО “Рейнджер”).

– Першого разу на “Обирай сам” було представлено 15 підрозділів, цього разу – дещо більше. Хоча ми запрошували загалом близько 50 підрозділів, однак не всі змогли приїхати, – розповідає Юрій Зелений, інструктор з військового рекрутингу

У кожного підрозділу – свої актуальні вакансії. У когось – це повний спектр посад – від кухаря та бухгалтера до стрільця, а в когось  – першочергове завдання – набрати операторів БпЛА.

Тож кожен охочий на такому заході міг розпитати за посади, які його цікавлять. Як і у випадку з рекрутинговими центрами, такі розмови ні до чого не зобов’язують цивільних (чи вже чинних військових) – не потрібно тут і зараз підписувати контракт чи “на завтра” йти до ТЦК з “рекомендаціями”. Радше, “Обирай сам” – перший крок у процесі “майже цивільного рекрутингу”.

Ще одна причина прийти на захід – можливість задонатити гроші на військо, а натомість поїсти страв польової кухні чи смачних пиріжків (а заразом послухати військово-патріотичних пісень). При цьому організатори підкреслюють, що на заході НЕ роздають повістки.

Загалом організатори сподіваються, що такий захід вдасться повторити та масштабувати на всеукраїнський рівень, однак поки не мають конкретних планів та дат.

– Такі заходи могли б проводитись в будь-якому тиловому місті та стати альтернативою мобілізації (за повістками – авт.). Адже такий рекрутинг нівелює “шлях в невідомість”, який лякає людей. Він допомагає самостійно знайти своє місце у захисті України, – додає Юрій Зелений.

Зазначимо, що наразі знайти актуальні вакансії в ЗСУ можна також через сервіс “Lobby X“, рекрутингові центри (у Вінниці та інших містах) чи через сайти відповідних підрозділів.

Фото Євгена Симоненка


Читайте також:
У п’яти районах Вінниччини відкриють рекрутингові центри

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Джерело: vezha.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *