У столиці з'явилася петиція про заборону маршруток: чи зникнуть вони та на що скаржаться пасажири

Днями на сайті Київської міської ради з’явилась петиція із закликом заборонити маршрутки у столиці та збільшити кількість рухомого складу муніципального громадського транспорту. 

На що нарікають кияни та чи зникнуть маршрутки зі столичних доріг — у сюжеті Сніданку з 1+1.

Підписало петицію майже дві тисячі людей із десяти тисяч потрібних. До кінця строку збору голосів є ще 60 днів. 

В одному з пунктів петиції йшлося про поганий технічний стан маршруток. “Сніданок” на напередодні вже поспілкувався з пасажирами та дізнались, задоволені вони якістю послуг чин ні. Слід зауважити, що багато нарікає на бруд у салоні, поламані крісла, поганий технічний стан та відсутність ввічливості водіїв.

Важливим пунктом петиції було те, що в маршрутки зазвичай набивається дуже багато пасажирів, а під час пандемії про якусь дистанцію між ними говорити марно. Чи дезінфікують маршрутки ми не бачили, проте самі водії запевняють, що з цим усе суворо. За їхніми словами, санітарну обробку роблять і зранку, і ввечері. 

Слід зауважити, що тема маршруток для Києва не нова. Міністр інфраструктури Владислав Криклій пропонував замінити маршрутки комфортабельними автобусами.

Радник міського голови Києва Максим Бахматов розповів про кілька критеріїв для нового транспорту, який має з'явитись у містах. “Треба трансформувати маршрутки у пристойний засіб пасажирського транспорту. Це має бути безпечно, комфортно, екологічно, регулярно. Безготівково – це важливо. Ми будемо підштовхувати власників маршрутних таксі до трансформації у звичайні безпечні великі автобуси. Це буде нормальна європейська практика”, – каже він.

Поки що позбутись маршруток складно. Щороку вони перевозять мільйони пасажирів і курсують за напрямками, куди великий громадський транспорт не доїжджає. 

Наразі якоїсь чіткої дати вирішення питання зі столичними маршрутками немає. Натомість є чимало проблем, через які ми постійно повертаємось до цієї теми. Приміром, ледь щотижня з'являються відео про те, в якому стані автобуси, і що з ними трапляється просто під час поїздок. Наприклад, у мережі можна побачити, як у Дніпрі маршрутки миють просто з калюжі на узбіччі, а ще водіям частенько стає нудно під час поїздом містом, а тому вони  інколи грають в ігри. 

Чи збере петиція потрібну кількість голосів і чи зверне на неї увагу міська влада, будемо слідкувати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *