У Києві почали посеред ночі мити вулиці через дуже сильне забруднення повітря

Пізно ввечері 16 квітня в Києві почали технікою мити вулиці, щоб зменшити небезпечний вплив сильної задимленості.

“Зараз вже виїхали спецавто “Київавтодору” для миття столичних вулиць. У зв’язку із задимленістю в місті, пов'язаною із пожежами в Зоні відчуження, вночі і наступними днями будуть збільшені маршрути і кількість поливо-мийної техніки  на вулицях столиці. Бережіть себе! Залишайтеся вдома!”, – закликав мешканців столиці міський голова Києва Віталій Кличко.

Станом на вечір 16 квітня індекс якості повітря в Києві становить 380 пунктів – це дуже високий рівень небезпеки. Норма – до 50 пунктів. Такі дані повідомляє портал iqair.com, який відстежує рівень якості повітря в найбільших містах світу. Нині Київ за забрудненням повітря опинився на першій сходинці рейтингу.

Нинішнє задимлення в Києві, яке приніс вітер із Житомирської області та Чорнобильської зони, не несе хімічної та радіологічної загрози мешканцям столиці. Про це запевнили у Державній службі з питань надзвичайних ситуацій України.

Через фіксування продуктів горіння в повітрі в Києві прискіпливо стежать за радіаційним фоном.

“Радіаційний фон у столиці в межах норми – 0,14 мікрозівертів (0,30 – норма)”, – повідомили в Київській міській державній адміністрації і показали фото дозиметра, яким вимірювали радіаційний фон о 21:30 16 квітня.

“У столиці спостерігається задимленість, у повітрі зафіксовані продукти горіння. Причиною цього є пожежі у Житомирській області і Зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення, а також північно-західний вітер. Будь ласка, залишайтеся вдома!”, – зазначили в КМДА.

За повідомленням ДСНС, станом на 17:00 16 квітня у Чорнобильській зоні пожежники продовжували проливання окремих ділянок, де спостерігається тління пеньків, залишків деревини, повалених сухих дерев, а також торф’яників. Унаслідок шквальних поривів вітру в другій половині дня відбулося ускладнення обстановки і з’явилися нові три осередки тління, які не є масштабними та не мають загрозливого характеру, запевнили в ДСНС.

Роботи із локалізації осередків загорання тривають у Корогодському, Дитятківському, Паришівському та Денисовицькому лісництвах.

Загрози для критичних об'єктів, такі як “Укриття”, “Вектор” та іншим немає, запевнили в ДСНС.

До гасіння залучено понад 1100 осіб та 120 одиниць техніки, зокрема два гелікоптери.

Радіаційний фон по Києву та Київській області перебуває в межах норми та не перевищує природних фонових значень: м.Київ – 0,012 мР/год, Київська область – в межах 0,011 мР/год при допустимому фоні 0,05 мР/год, м.Чорнобиль – 0,023 мР/год., на КДП “Дитятки” 0,02 мР/год. при контрольно допустимому рівні до 0,055 мР/год.

Зазначимо, що пожежу в Чорнобильській зоні, яка тривала 10 днів поспіль, 14 квітня вдалося згасити, останні два дні спостерігалось лише тління пеньків та деревини. Рятувальникам дуже допоміг дощ. Однак через сильний вітер 16 квітня у Чорнобильській зоні знову почалась пожежа.

4 квітня в Зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення поблизу с. Володимирівка Котовського лісництва виникла верхова лісова пожежа на площі 20 га. До гасіння залучили авіацію. 6 квітня поліція відкрила кримінальне провадження через пожежу в Чорнобильській зоні. Журналісти ТСН, які побували на місці згарища, кажуть, що вогнем знищено не лише ліси, а й 12 віддалених сіл, цвинтарі. Від пожежі загинули та постраждали сотні тварин. Збитки сягають десятків мільйонів гривень, проте точна площа вигорання ще невідома.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *