Пожежа на сміттєзвалищі у Києві: у повітрі фіксують перевищення шкідливих речовин

У Дарницькому районі Києва досі тліє сміттєзвалище, на якому сталася пожежа, а в повітрі фіксують перевищення шкідливих речовин.

Про це з місця подій розповіла кореспондентка ТСН Тетяна Фруктова. 

Відкритого вогню немає. Лише тліє. Озеро, яке поруч зі сміттям, частково перетворилося на торфовище. Над ним стоїть густий дим. Пожежники встановили гідратн з водою, який поливає сміттєзвалище. Осередки також засипають землею. У КМДА обіцяють, що сміттєзвалище повністю ліквідують. 

Фахівці не можуть достеменно сказати, коли припиниться дим. Разом з тим наголошують, що ситуація під контролем. Утім, уже фіксують перевищення шкідливих речовин у повітрі. “У зв'язку з горінням вже є перевищення формальдегідів, продуктів горіння, діоксиду вуглецю. Наразі комунальна лабораторія черує на житловому масиві у районі станції метро “Харківська”. Проводять заміри”, – розповів Роман Ткачук, керівник управління з питань надзвичайних ситуацій КМДА.

Почало горіти напередодні вдень. Вогонь відразу локалізували, але дим ще є. За словами рятувальникій, можливо горить всередині. Справа в тому, що сміттєзвалище несанкціоноване. Роками місцеві мешканці на озеро і його схили викидали і пластик, і будматеріали. 

У ДСНС кажуть, пожежу довго гасять, бо вогонь може бути всередині сміття на глибині. “Складність у тому, що триває процес тління всередині сміттєзвалища, глибина якого в окремих місцях сягає до шести метрів. Все це треба проливати. Причин пожежі може бути кілька: самозаймання, необережне поводження з вогнем і підпал”, – каже речниця ДСНС у місті Києві Світлана Водолага.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *