У мигдалинах японки після поїдання сирої риби поселився круглий черв'як

Японський делікатес сашимі може заразити їдця низкою неприємних водних паразитів. Так, у 25-річної жінки з Японії у мигдалині завівся круглий черв'як.

Про це пише Science Alert.

Жінка вжила сашимі, а вже п'ять днів потому відчула біль та роздратування в горлі. Через неприємні симптоми вона поїхала до міжнародної лікарні Св. Луки.

Її аналізи крові були нормальними, і в іншому вона здавалася в порядку – але при найближчому фізичному огляді виявилося, що у її лівій мигдалині є нематод. Вилучене пінцетом тіло було 38 міліметрів завдовжки та один міліметр завширшки. 

Після того, як черв'як був видалений з її мигдалини, симптоми швидко зникли, і її відправили додому. 

P. azarasi – це різновид нематоди або круглого черв'яка, який може з’явитися через поїдання суші. Інфікування горла зустрічається рідко – всього є близько 700 випадків, про які повідомлялося в літературі до середини 1990-х років в Японії, країнах північної частини Тихого океану, Південній Америці та Нідерландах, більшість нематод знаходили у шлунку.

Хоча він належить до сімейства Anisakidae, симптоми P. azarasi, як правило, не такі серйозні, як симптоми, викликані сельдяним черв'яком, званим анісакіозом, за якого личинки нематод прикріплюються до слизової оболонки стравоходу, шлунка або кишківника.

Перевагою горлової інфекції є те, що це легше лікувати. Фармакологічного втручання практично немає, глиста просто видаляють. До того ж, дістати черв'яка легше з горла, аніж зі шлунка.

Як правило, заморожування риби повинно вбивати в ній будь-яких паразитів, і в різних країнах існують правила для цього. У деяких регіонах, однак, є слабкі рекомендації або взагалі немає рекомендацій, тому може бути важко визначити, чи безпечна сира риба, яку ви їсте.

Нагадаємо, у китайській провінції Гуандун 22-річна дівчина звернулася до лікарів через утруднене дихання. Медики виявили у її легенях застряглу 14 років тому кістку курки. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *