Етикет в умовах пандемії коронавірусу: у чому небезпека рукостискань та як їх замінити

Вчені дійшли висновку, що рукостискання, небезпечніше за поцілунок, а на тлі пандемії коронавірусу може піти у небуття. В Італії, де ще донедавна сперечалися скільки разів треба цілуватися під час зустрічі, зараз пропонують від цього відмовитись, чому це небезпечно, про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Небезпека

Як з'ясувалося, лише 5% людей у світі до спалаху коронавірусу мали звичку регулярно мити руки з милом. А, за висновками вчених, 80% інфекцій можуть передаватися через руки. Так, під час рукостискання ми отримуємо 124 млн нових бактерій. Для порівняння за 10 секунд “французького” поцілунку людина отримує на третину менше.

Історія

У давні часи рукостисканням демонстрували, що співрозмовник не має зброї. Наші пращури вітатися вчились у тварин. Мотиви ті самі, зокрема, демонстрація приналежності до зграї, спосіб повідомити про свій настрій, вияв покори та доброзичливості.

Наприклад, слони вітаються сплітаючи хоботи – це чимось схоже на людське рукостискання; леви – труться мордами, ніби як наші поцілунки; хижаки повагу та добрі наміри демонструють, припадаючи передніми лапами до землі.

Способи вітань

У світі безліч традицій вітання, подекуди дивних. От новозеландські Хонгі. Традиція, за якою труться носами, але в умовах пандемії, це вкрай негігієнічний спосіб.

Цілування чужих рук – це ще один небезпечний спосіб вітання. Його вже ставили під сумнів під час епідемій іспанки та віспи. Тоді зробили висновки, що дами задля безпеки подавали руку в рукавичці.

Найкраща традиція для сучасних умов – знімати капелюха. Ще у Середньовіччі лицарі знімали шоломи в компанії друзів, чим демонстрували свою довіру.

Досить безпечний нині спосіб вітання – кулачками. До слова, це улюблений метод Барака Обами і Грети Тунберг.

Вітання ліктями, яке на початку епідемії було вкрай популярним, вже спростований, оскільки ними ми закриваємося під час чхання.

Вітатися ногами теж не варіант, адже тоді відсутня соціальна дистанція, яку вкрай важливо дотримуватися.

А от українська традиція привітань без жодних дотиків чи поцілунків, лише на словах, надзвичайно екологічна. Також безпечним вітанням тепер вважаються азійські варіанти. Традиційне індуістське “Намасте” – легкий поклін, прикладання руки до серця і приязний кивок.

Мирослав Ганущак

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *