У Китаї розповіли про ситуацію з коронавірусом

У вівторок, 14 липня, материковий Китай повідомив про три нові випадки активної форми COVID-19. 

Усі пацієнти заразилися за кордоном, пише People’s Daily, China із посиланням на дані Національної комісії з охорони здоров’я Китаю.

Зазначається, що у Пекіні, де минулого місяця зафіксували спалах коронавірусу на великому оптовому ринку “Сіньфаді”, вже вісім днів поспіль не виявляють жодного нового інфікованого. 

Нагадаємо, що уряд КНР занепокоєний тим, що вірус може поширюватися через імпортну їжу. Після спалаху на столичному ринку в країні почали посилено перевіряти усі надходження продуктів харчування, і в п’ятницю митники заявили про призупинення імпорту від трьох еквадорських виробників креветок, оскільки дослідження підтвердили наявність коронавірусу в їхніх поставках.

Повідомляється, що SARS-CoV-2 виявили на зовнішній упаковці відправлення, тоді як у внутрішній упаковці та креветках ознак вірусу не було. Продукти від трьох компаній, отримані після 12 березня, наказали повернути або знищити.

11 червня великий оптовий ринок “Сіньфаді”, де зафіксували новий спалах, тимчасово закрили, а в столиці ввели нові обмежувальні заходи.

Епідеміолог Лю Цзюнь розповів, що після аналізу генома знайдених на ринку зразків коронавірусу з’ясувалося, що вони старші за поширені у Європі штами. 

Загалом у Китаї на лікуванні залишаються 297 пацієнтів із активною формою COVID-19, стан трьох із них оцінюють як критичний. Також в КНР зазначили, що виявили ще п’ять безсимптомних випадків коронавірусу.

Від початку спалаху в країні на SARS-CoV-2 захворіли 83 605 людей. 4 634 пацієнти померли, тоді як понад 78 тисяч вже одужали та виписалися з медзакладів. Нещодавно стало відомо, що супутникові знімки парковок біля лікарень в китайському Ухані, а також тенденції пошукових запитів в Інтернеті вказують, що новий коронавірус міг ширитися Китаєм ще в серпні минулого року. 

Раніше у Китаї заявили, що ринок в Ухані не був джерелом коронавірусу, а аналізи показали, що тварини не могли бути проміжним господарем патогену. 

Як повідомлялося, вірусологічний інститут Китаю, який США підозрюють у витоку інфекції COVID-19, має три живі штами коронавірусу кажана, але жоден не відповідає новому світовому зараженню. Так стверджує директор центру. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *