"Найгірше попереду". Очільник ВООЗ заявив, що на світ чекає ще сильніший спалах коронавірусу

Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебреєсус заявив, що головний “спалах коронавірусу”, ще попереду.

Про це пише ABCNews з посиланням на слова Тедроса Гебреєсуса сказані 20 квітня.

Очільник ВООЗ визнав, що занепокоєний ослабленням карантинних заходів у деяких країнах.

Він не уточнив, чому вважає, що спалах, який охопив близько 2,5 мільйонів людей і вбив понад 160 тисяч, може стати ще небезпечнішим. Раніше у ВООЗ наголошували на ймовірному поширенню хвороби в Африці, де системи охорони здоров'я менш розвинені.

“Повірте нам. Найгірше ще попереду, – сказав Тедрос журналістам з штаб-квартири ВООЗ в Женеві. – Давайте попередимо цю трагедію. Небезпеку цього вірусу багато людей до сих пір не розуміють”.

Деякі азіатські і європейські уряди поступово послабили або почали пом'якшувати карантинні заходи, зокрема знімають заборону на відвідування шкіл, відкривають парки та магазини.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю – COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *