Майже 900 заражених коронавірусом, нестача апаратів ШВЛ і повна ізоляція: ситуація у Чернівецькій області

Чернівецька область за час розповсюдження нового коронавірусу COVID-19 зібрала майже усі антирекорди. Нині вже майже 900 інфікованих. І кількість хворих на COVID-19 збільшується десятками.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.Тижня.

Буковина вже два тижні, як закрита на карантин – ні в’їхати, ні виїхати. Але на статистику захворювань та смертей це майже не впливає. За останню добу – 49 нових випадків. Серед хворих, станом на п’ятницю, – 126 медиків.

У райцентрі Сторожинець в опорній лікарні вже немає вільних апаратів штучного дихання. Аби розширити інфекційне відділення, терапевтичне та дитяче виселили. Тепер їхні ліжка стоять у класах районної гімназії.

“Тут не комфортно, бо приміщення не пристосоване, школа є школа, але ми з жиру не бісимося”, – говорить головний лікар Сторожинецької районної лікарні Олександр Войцеховський.

А ще серед хворих багато священників.

“Маємо підтвердження, що інфікувалось 10 священників, один під підозрою, а також 13 священників є людьми контактними і також мусять перебувати зараз на самоізоляції”, – сказав голова Чернівецької облдержадміністрації Сергій Осачук.

Святкові богослужіння відбулися без порушень, звітує поліція. Щоправда, за два дні до Великодня подекуди в церквах було чимало людей.

На Буковині гостро стає проблема нестачі медиків та обладнання. Лише з обласної лікарні за останній тиждень звільнилося 25 людей. Ким їх замінити, зараз ледь не головне питання.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень – від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в’їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць – до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *