Карантин подовжено: де обмеження можуть не послабити, та хто відповідатиме за порушення заходів

Карантин подовжено до 22-го травня. Але це не єдине рішення уряду. Такими суворими, як досі, обмеження не будуть — частину з них планують зняти вже за тиждень. Та обіцяють покарати порушників карантину, серед них мережа гіпермаркетів “Епіцентр”, власником якої є нардеп Герега, та ресторан слуги народу Миколи Тищенка “Велюр”. Кому дозволили працювати після 11-го травня та які іще пом'якшення карантину готує Кабмін, в сюжеті ТСН 19:30.

За тиждень планують відкрити парки, сквери та зони відпочинку. Запрацюють салони краси, перукарні, літні тераси кафе та ресторанів. Їжу також можна буде продавати на виніс. Відкритися зможуть і магазини. Щоправда, поки що без фудкортів, кінотеатрів та зон розваг у ТРЦ. 

Також за тиждень уряд дозволить працювати музеям, бібліотекам, сервісам побутової техніки, стоматологам, адвокатам та нотаріусам. Спортивні команди зможуть відновити тренування. 

Та дехто, поки конкуренти банкрутували, працювати і не припиняв. Під шквал критики уряд потрапив за те, що мережа “Епіцентр” торгувала всім асортиментом, а не лише товарами першої необхідності, а ресторан “Велюр” приймав відвідувачів попри карантин. Обидва заклади належать народним депутатам. Прем'єр Денис Шмигаль просить МВС, щоб порушників було покарано.

“За останній час поліція склала 10 тисяч 303 протоколи про порушення карантинних норм. В тому числі, ми провели перевірку 162 будівельних супермаркетів, в тому числі “Епіцентр” та “Нова лінія”. Виписали 94 протоколи по супермаркетам, 29 мережі “Епіцентр”, 140 протоколів – мережам громадського харчування. В торгових центрах були випадки, коли торгували меблями та предметами електроніки та іншими товарами, які не передбачені карантином. Ресторани Велюр, Мон Шер Фабіус. Зараз ці заклади закриті і виконують наші вимоги”, — прокоментував ситуацію міністр закордонних справ Арсен Аваков.

В уряді планують запровадити так званий адаптивний карантин в окремих регіонах. Мерів, які знімають заборони раніше, ніж 11 травня, Шмигаль попереджає про відповідальність. 

У тих регіонах, які лідирують за кількістю хворих, зокрема, у Чернівецькій області та на Івано-Франківщині, карантин планують залишити суворішим.

“Ми не можемо собі дозволити там відкриття таке ж як у інших областях і ми вважаємо, що треба вводити механізм адаптивного карантину, якщо десь ми відкриваємо більшу палітру засобів торгівлі, то десь – це буде менше. Ми будемо далі аналізувати ситуацію, якщо ми побачимо негативну тенденцію, то обмеження будемо звужувати”, — вважає очільник МОЗ Максим Степанов.

Присутній на засіданні київський міський голова Віталій Кличко, автор заклику “досить шастать”, підтримує суворі обмеження. Якщо перехворіє 80% населення, як прогнозують фахівці, три відсотки смертей обернуться значно страшнішою цифрою. 

Поки що, каже прем'єр, Україна переживає епідемію за оптимістичним сценарієм. Карантин сьогодні продовжили до 22 травня. Залежно від ситуації з поширенням коронавірусу, його можуть продовжити і далі.

Кореспондентка ТСН Марія Васильєва

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *