Директор одеського музею виступив проти відкриття музеїв на карантині

Директор Одеського художнього музею Олександр Ройтбурд висловився проти відкриття музеїв під час карантину. Про це йдеться в його повідомленні в Facebook.

“Шановний Максим Степанов! Введення карантину стало ударом для музеїв. Але їхнє відкриття до кінця карантину може стати ще більшим ударом”, — сказав він.

За його словами, у кожному залі музею мають перебувати доглядачі, які зазвичай є людьми пенсійного віку і живуть у віддалених районах міст. 

“Зараз вони на самоізоляції. Якщо запускати музеї, особливо у великих містах, то це спричинить розтрати на транспорт для доглядачів, що перевищать не тільки їхні зарплати, але й те, що музеї могли б заробити в умовах обмеженої відвідуваності та неможливості проведення лекцій, екскурсій, дитячих програм та інших масових заходів”, — йдеться в повідомленні.Крім цього, на думку Ройтбурда, це поставить під загрозу здоров’я доглядачів пенсійного віку. Він зауважив, що з його думкою погоджуються колеги з музеїв Дніпра, Києва, Львова та Одеси.

“Музейна спільнота просить вас переглянути рішення про відкриття музеїв. Думаю, було б доцільно залишити його на розгляд музеїв. Деякі музеї могли б відкритися в обмеженому режимі. Це має вирішувати кожний окремий музей самостійно”, — сказано в зверненні.

Напередодні повідомлялося, що міністр охорони здоров’я Максим Степанов анонсував подовження карантину в Україні до 12 травня. Цю постанову Кабмін розгляне на найближчому засіданні. Зазначається, що будуть також розглянуті і пом’якшення вже від 24 квітня – наприклад, дозвіл на прогулянки у парках, відкриття музеїв та бібліотек – за умови дотримання заходів безпеки.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень – від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в’їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць – до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *