"Дуже швидко": глава МОЗу назвав умови повного скасування карантину в Україні

У Міністерстві охорони здоров'я не знають точної дати скасування карантину, що діє від 12 березня задля недопущення поширення нового коронавірусу COVID-19. Скасування залежатиме від епідеміологічної ситуації в країні.

Про це в прямому ефірі ТСН.19:30 сказав глава МОЗ Максим Степанов.

“Усі наші поради, всі пропозиції Міністерство охорони здоров'я робить виключно після спілкування з фахівцями: епідеміологами, вірусологами, та іншими фахівцями. Я вважаю, що повинно саме таким чином ухвалювати рішення, бо на кону стоїть здоров'я і життя наших громадян. Як тільки це дозволяє ситуація, ми робимо відповідне пом'якшення. Якщо розвиватися ситуація буде таким чином, як вона розвивається зараз і кількість захворювань буде кожного дня зменшуватися при одночасному збільшенні тестування, я думаю, ми дуже швидко зможемо прийти до такої ситуації”, – заявив Степанов.

Ззаначимо, карантин в Україні подовжений до 22 травня. Проте вже від 11 травня будуть суттєві пом'якшення.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень – від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць – до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *