• Пт. Лип 19th, 2024

Gazeta.vn.ua

Останні Новини Вінниця

Карта бойових дій в Україні за 21 лютого, мапа фронту війни з Росією

ВідФролова Марія

Лют 23, 2024
Карта бойових дій в Україні за 21 лютого, мапа фронту війни з Росією

Окупація Авдіївки

Широкомасштабний наступ на Авдіївку тривав трохи більше ніж чотири місяці. Заради переможного подарунка Путіну напередодні “виборів” зс РФ, попри шалені втрати, постійно атакували місто кількістю понад 40 тис. солдатів. За даними Генштабу ЗСУ, Сили оборони знищили не менш ніж 47 тис. окупантів і 364 танки, тобто мінімум 7-8 бригад рашистів втратили свою боєздатність. Упродовж трьох місяців росіяни намагалися оточити місто, однак для цього потрібно було забезпечити просування армії на відкритій місцевості. За наявності боєприпасів і дронів Сили оборони зуміли повністю зірвати цей план. Після цього штаб загарбників пішов на штурм міста “в лоб”, поклавши у м’ясних штурмах значну кількість своїх людей. Але цей людський вал зумів переломити наш захист. Втрати росіян у живій силі вимірюються 9-10 до одного українця, а в техніці – 1 до 17.

ЗСУ відвели більшість військових на заздалегідь підготовлені позиції, однак, зібравши великий наступальний кулак, росіяни продовжують атакувати. Зокрема, останніми днями найбільш запеклі бої точаться за село Ласточкине, через яке раніше пролягала логістична магістраль до Авдіївки. Впродовж двох днів російські пропагандисти не раз заявляли про взяття села, однак наразі це лише їхні фантазії.

Також рашисти зуміли пробитися до підступів села Невельське, що на південь від Авдіївки. Вони не припиняють атаки на Первомайське та Георгіївку, через які пролягає дорога до наступних великих цілей ворога – міст Покровськ і Курахове відповідно.

Водночас поспішність і масованість наступу росіян дала змогу ЗСУ не тільки знищувати кілька днів поспіль рекордні понад 1200 окупантів, а й упродовж 7 днів збити 7 найновіших винищувачів Су-34 і Су-35.  

 Карта. Новомихайлівка_2002

Вугледар – наступна мета окупанта

Штурм села Новомихайлівка впродовж тижня суттєво посилився. З північного фронту рашисти зуміли відтіснити Сили оборони біля села Побєда. Саме село, в якому до війни жило 114 людей, потрапило в сіру зону та, ймовірно, невдовзі буде окуповане. З південного фронту ворог також пробився на кілька кілометрів у напрямку села Водяне. Таким чином росіяни намагаються взяти Новомихайлівку в кліщі, збільшивши тиск з обох флангів. У самому селі тривають бої на східних околицях. У разі подальшого просування ворога на захід у напрямку сіл Водяне чи Костянтинівка під загрозою тилового удару опиниться Вугледар, який із середини 2022 року відбив не один масований штурм загарбників. Біля самого Вугледара окупанти також почали ходити в наступ механізованими колонами. Але радше не для штурму міста, а для розосередження сил наших військових.

Окрім того, якщо ворог зуміє відкинути Сили оборони на захід на 15 км, то убезпечить від нашої артилерії основну залізничну гілку з Донецька в Маріуполь, а отже, і на південний фронт у Запоріжжі.

 Карта. Бахмут_2002

Часів Яр готується до оборони, бої за тиждень

Окупанти підбираються все ближче до Часового Яру. Наразі на заваді до облоги міста стоять 2 села – Іванівське і Богданівка. За тиждень ворог зумів тут відтіснити ЗСУ на кількасот метрів на двох локаціях. Бої вже давно тривають на східних околицях цих сіл. Втім присутність Сил оборони в Кліщіївці не дає рашистам змоги наступати широким фронтом. Кліщіївка та сусідня Андріївка перебувають під щоденними атаками, однак вигідні захисні позиції дають нашим воїнам перевагу. Але після окупації Авдіївки росіяни можуть перекинути під Бахмут нові резерви та з весни розпочати ще більш інтенсивний наступ на Часів Яр, щоб відкрити собі перспективи Краматорсько-Слов’янської кампанії.

 Карта. Роботине_2002

Карта атак росіян на Роботине, Запорізький фронт

На південному фронті рашисти зосередили значну кількість резервів. Складається враження, що до чергового “обрання” Путіна царем зс РФ хочуть зробити йому ще один подарунок – ліквідувати Роботинський виступ, який ЗСУ зуміли пробити в ході літнього контрнаступу.

Між Роботиним і Вербовим окупантам також вдалося пробитися на декілька сотень метрів углиб нашої оборони. За останні кілька днів російська навала атакувала Роботине з трьох боків і відтіснила ЗСУ до його околиць, а подекуди й углиб.

Утім пізніше Сили оборони здійснили контрнаступ і частково відкинули окупантів. Зараз біля села точаться активні бої зі змінним успіхом. У понеділок Генштаб повідомляв, що в атаці на Роботине росіяни втратили понад 150 солдатів і 18 одиниць техніки. 

Карта. Куп'янськ-Крохмальне_2002

Карта бойових дій на Луганщині

Росіяни вже другий тиждень поспіль намагаються розвинути свій успіх на Куп’янському напрямку біля сіл Табаївка, Піщане і Котлярівка. Вони намагалися штурмувати Сили оборони, які тримають рубіж Іванівка – Котлярівка з обох флангів, однак без результатів. Так само ЗСУ відбили спроби зайти їм в тил через село Піщане.

Водночас на Лиманському напрямку окупанти відчайдушно прагнуть зрізати український плацдарм на лівому березі річки Жеребець та максимально наблизитись до наступальної кампанії на Лиман. За тиждень вони зуміли захопити ще шматок сірої зони між селами Терни і Ямполівка. Наразі в цій зоні продовжуються запеклі бої.

Карта. Кремінна-Лиман_2002

Карти створено на основі інформації, отриманої від Генерального штабу Збройних Сил України, а також з інших відкритих та перевірених джерел. Водночас карти не є максимально точними та лише умовно відображають тенденції в зоні бойових дій

Окупація Авдіївки

Стаття розповідає про широкомасштабний наступ на місто Авдіївка, який тривав понад чотири місяці. Автор зазначає, що цей наступ був спрямований на подарунок Володимиру Путіну перед “виборами” в Росії. За даними Генштабу ЗСУ, українські сили знищили значну кількість окупантів та їхню техніку, проте росіяни продовжують атакувати місто. Аналізуючи ситуацію, можна спрогнозувати, що росіяни можуть направити свої усилия на оточення міста Ласточкине та продовжити атаки на села Невельське, Первомайське та Георгіївку.

Вугледар – наступна мета

Стаття обговорює ситуацію навколо міста Вугледар, яке стало однією з наступних мет окупантів. Росіяни намагаються підійти до нього з різних боків, а також заблокувати основну залізничну гілку, що з’єднує Донецьк і Маріуполь. За аналізом експерта, у разі успіху окупантів, Вугледар може опинитись під загрозою, а це може вплинути на ситуацію на південному фронті та у Запоріжжі.

Часів Яр готується до оборони

В статті обговорюється ситуація навколо Часового Яру, який стає цільовим об’єктом окупантів. Зазначається, що росіяни можуть використати під Бахмут нові резерви та спробувати розвинути свою кампанію у Краматорсько-Слов’янському напрямку. Експерт також звертає увагу на важливість Кліщіївки та Андріївки в цій ситуації, оскільки захисні позиції в цих селах дають перевагу українським силам.

Карта атак росіян на Роботине, Запорізький фронт

Стаття наводить карту, що показує атаки окупантів на Роботине на Запорізькому фронті. Зазначається, що росіяни посилюють свої атаки та намагаються ліквідувати розташований тут плацдарм українських сил. Експерт зауважує, що контрнаступ ЗСУ у цьому районі був успішним, проте ситуація залишається напруженою.

Карта бойових дій на Луганщині

Стаття також пропонує карту бойових дій на Луганщині, де росіяни намагаються розвинути свій успіх та наблизитись до міста Лиман. Експерт зауважує, що українські сили тримають оборону та здійснюють контрнаступи, проте ситуація залишається складною.

Джерело: espreso.tv

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *