• Пт. Лип 19th, 2024

Gazeta.vn.ua

Останні Новини Вінниця

Карта бойових дій в Україні за 17 квітня, мапа фронту війни з Росією

ВідФролова Марія

Кві 19, 2024
Карта бойових дій в Україні за 17 квітня, мапа фронту війни з Росією

Потрійна атака на Часів Яр

Часів Яр є місцем, на яке зараз летить чи не найбільше КАБів на всьому східному фронті. Росіяни розуміють, що їм дуже важко буде взяти місто, розташоване на панівній висоті, а тому максимально знищують наші оборонні редути.

До Часового Яру ворог проривається трьома шляхами: через майже окуповану Богданівку, через ліс північніше траси від Іванівського, а також дорогою Бахмут – Часів Яр, що веде через уже окуповане Хромове. Оскільки, наступаючи через Хромове, окупанти підійшли впритул до Часового Яру ще минулого тижня, а подальший наступ на місто без залучення флангів є безперспективним, то цього тижня вони сконцентрувалися на північному і південному флангах свого наступу.

Атаку через Богданівку росіяни розвинути не змогли, тож зосередилися на повній окупації села. Водночас несподівано швидко рашисти змогли пройти через ліс, що на північ від Іванівського, та підійти майже впритул до Сіверодонецького каналу. На цій ділянці вони накопичують свої сили для прориву далі через канал, який є вагомою перешкодою. Ймовірно, через надто стрімке просування ворога Генштаб розпочав реорганізацію та підсилення бригад, які відповідали за цю ділянку фронту. Адже Часів Яр є стратегічно важливим містом у нашій системі оборони.

Карта пост-Авдіївського фронту за тиждень

Ледь не єдиною позитивною новиною на цій ділянці є те, що росіянам так і не вдалося закріпитися на лівому березі річки Дурна між Орлівкою та Семенівкою. Усі спроби пробити оборону саме в цьому місці закінчилися для них смертельно.

Після цього ворог, який кинув на прорив фронту майже всі резерви, перемістив напрям удару та почав наступати північніше від Бердичів у бік Новобахмутівки й Очеретного. Тут, атакуючи вздовж залізничної колії, рашисти змогли пробитися на глибину близько 4 км та підійшли до околиць Очеретного. Цей прорив перших позицій Сил оборони не став для ЗСУ фатальним. Лінія захисту не посипалася, а гнучко перелаштувалася на нові реалії. Однак це створило загрозу напівоточення для оборонців, які тримають західну частину Бердичів, а також заходу у фланг оборонцям Семенівки.

Карта. Авдіївка_1704

Дещо південніше ворожий авіаудар зруйнував міст між північною та південною частинами Уманського, відтак росіяни продовжили просування на захід, зайняли значну частину простору між Уманським та окупованим Первомайським і намагаються пробитися далі в напрямку на Яснобродівку, де облаштована наша лінія оборони.

На цьому напрямку рашисти атакують з усіх сил, розуміючи, що снарядний голод суттєво обмежує можливості ЗСУ. Однак залучення всіх наявних резервів з метою прорвати фронт може зіграти з ними злий жарт, адже й втрати у них суттєво зростають.   

Новини з Курахівського та Вугледарського напрямків

На північ від Мар’їнки окупантам вдалося зайти в південно-східну частину Красногорівки, по якій ЗСУ спрямували не тільки шквальний артилерійський і мінометний вогонь, а й завдали авіаударів. На відео навіть був зафіксований блискавичний наскок наших штурмовиків, які вибухівкою викурювали окупантів із багатоповерхової забудови. Наразі в місті тривають запеклі бої.   

Карта. Красногорівка_1704Попри активні наступальні дії росіян у районі Новомихайлівки, ЗСУ зуміли зупинити наступ ворога і за тиждень на цій ділянці фронту не зафіксовано жодних змін.

Утім очевидно, що окупанти розглядають Вугледарський напрямок як надзвичайно перспективний для наступу, а тому накопичують ресурси на сусідніх ділянках і кидають їх у бій. Так, днями зафіксовано невелике просування ворога в сірій зоні на схід від села Микільське, що на околицях Вугледара

Карта. Роботине_1704

Мапа активних бойових дій на Токмацькому і Бердянському напрямках

Упродовж тижня росіяни знову активізувались у своїх спробах провести ревізію результатів літнього контрнаступу ЗСУ.

У багатостраждальному та майже вщент знищеному Роботиному точаться щоденні бої. Окупанти намагаються закріпитися в центральній частині села, втім Сили оборони щодня вибивають їх звідти. І так триває вже близько місяця. За цей час рашистам вдалося дещо розширити сіру зону в Роботиному, однак вони так і не можуть у ній закріпитися. Одночасно ворог намагається атакувати з боку Вербового, але наші воїни втримують оборону на цій ділянці фронту.

Карта. Старомайорське_1704

Після двотижневої паузи російські війська знову спробували наступати на Старомайорське. Як і кілька тижнів тому, вони спромоглися вибити наших військових із кількох опорних пунктів на південний захід від населеного пункту. Сподіваємося, що зараз, як і тоді, ми повернемо ці важливі для оборони села позиції, які розташовані на ключових висотах на цій ділянці фронту.  

Про інтенсивність боїв на всій ділянці фронту можуть свідчити значно вищі за середні показники знищення ворожої техніки. Зокрема, за 15 днів квітня нашим воїнам вдалося ліквідувати понад 200 танків, майже 500 ББМ, більш ніж 500 артсистем і понад 800  автомобілів.

Карти створено на основі інформації, отриманої від Генерального штабу Збройних Сил України, а також з інших відкритих та перевірених джерел. Водночас карти не є максимально точними та лише умовно відображають тенденції в зоні бойових дій.

Потрійна атака на Часів Яр: стратегічні перспективи та реорганізація Генштабу

Місто Часів Яр є стратегічно важливим, оскільки розташоване на панівній висоті, що робить його дуже важкодоступним для росіян. Проте, останнім часом захоплені оборонні редути та наступ ворога на це місто стали набувати більшої інтенсивності. Це може свідчити про те, що росіяни розглядають Часів Яр як одну з найбільш перспективних цілей для захоплення на східному фронті.

Подальший розвиток ситуації може передбачати зміщення уваги російської сторони на північний і південний фланги свого наступу. Це може бути пов’язано з тим, що недавній прорив російських військ через Хромове дозволив їм наблизитися майже до Часового Яру. Однак, без залучення флангів, подальший наступ на місто є безперспективним.

Генштаб України, ймовірно, розпочав реорганізацію і підсилення бригад, відповідальних за оборону ділянки фронту навколо Часового Яру. Це може бути спрямовано на підготовку до можливого російського наступу та збереження стратегічно важливого міста у системі оборони.

Розвиток ситуації на Новобахмутівському та Очеретному напрямках

Ситуація на Новобахмутівському напрямку вимагає особливої уваги, оскільки росіяни накопичують свої сили для прориву через Сіверодонецький канал, який є важливою перешкодою для них. Стрімке просування ворога може призвести до загрози напівоточення для оборонців, які тримають західну частину Бердичів та Семенівки.

Захоплення мосту між північною та південною частинами Уманського є серйозною загрозою для оборони у цьому районі. Росіяни продовжують просуватися та намагаються пробитися далі в напрямку на Яснобродівку, де розташована лінія оборони ЗСУ. На цій ділянці рашисти атакують з усієї сили, використовуючи снарядний голод ЗСУ як перевагу. Але залучення всіх резервів може зіграти з ними злий жарт, оскільки втрати у росіян суттєво зростають.

Битва за Красногорівку та Роботине

Бої за Красногорівку тривають з великою запеклістю. Ворог намагається закріпитися в цьому місті, але ЗСУ щодня вибивають їх з центральної частини села. Це свідчить про те, що Сили оборони вміло перелаштовуються на нові реалії і впоруються з атаками противника.

Також тривають бої за Роботине, яке стало однією з ключових точок протистояння між ЗСУ та російськими військами. Окупантам не вдається утвердитися в центральній частині села, хоча їм вдалося дещо розширити сіру зону. Важливою для оборони є повернення втрачених позицій на ключових висотах, які контролюють ситуацію на цій ділянці фронту.

Загальна ситуація на фронті

За даними, отриманими зі звітів Генерального штабу Збройних Сил України та інших надійних джерел, інтенсивність боїв уздовж всієї ділянки фронту значно зростає. За 15 днів квітня було ліквідовано значну кількість ворожої техніки, зокрема танків, ББМ, артсистем та автомобілів.

Однак картографічні зображення є умовними і не відображають максимально точну картину. Вони лише узагальнюють інформацію з різних джерел та дозволяють спостерігати тенденції в зоні бойових дій. Подальший розвиток ситуації на фронті залежатиме від рішень та дій командування Збройних Сил України та стратегічних рішень російської сторони.

Джерело: espreso.tv

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *