Тунець: як ловлять, де продають рибини по три мільйони доларів та як приготувати

Профілактика раку кишківника, нормалізація метаболізму, регулювання кровообігу і навіть боротьба з депресією – усе це про користь тунця. Це – одна з найкорисніших і найдорожчих риб у світі. Як ловлять, де продають рибини по три мільйони доларів, як готують і який тунець доїжджає до українських базарів, – йшлося в сюжеті ТСН.19:30 3 травня.

Як приготувати тунця: екзотичні рецепти

Можна їсти сиру рибу на пшеничному коржику, із соусом айолі, схожим на домашній майонез та авокадо. Сирим його подають частіше. Але, можна й посмажити. Головне, знати кілька правил. М’ясо тунця схоже на яловичину та телятину, тому його достатньо обпалити на високій температурі, щоб всередині він був сирим, а зсередини – кірочка.

Київські ресторани закуповують цю рибу п'ятдесятикілограмовими тушами. Свіжість – гарантують – у Києві вона вже за три дні після вилову, Закупівельна вартість тунця для ресторану – близько півтори тисячі гривень за кілограм. А ця страва з нього коштує п'ятсот.

Тунець: аукціони з продажу риби

До тунцевих відносять навіть скумбрію. Серед різновидів – є смугастий тунець, плямистий, атлантичний малий. Це бюджетні види.  До справжніх відбірних відносять довгоперого, великоокого, жовтоперого та блакитного. Їх важко впіймати, бо ці популяції зменшуються. Найкращих продають на аукціонах.

Туші по триста кілограмів і два метри злітають із молотка в Японії. Переможним лотом вважають блакитного тунця, за якого покупець виклав понад три мільйони доларів.

Тунець: як влаштовують риболовлю

Упіймати тунця – одна з причин, чому українці їдуть у Домінікану. Серед дорадо і марліна, тунець майже невловимий. На нього влаштовують навіть спортивну риболовлю. Він може плавати зі швидкістю до сімдесяти кілометрів, отже його треба ще наздоганяти.

Тунець: вартість на українських ринках

Не легко купити тунця і на українських ринках. Але не через його відсутність, а через вартість – по 450 гривень за кілограм. Найдорожчий – норвезький, тайський з червоним м’ясом.  Доступніший – маленький по 90 гривень за кілограм. Але він не буде схожим на елітного тунця червоним м'ясом. 

Читайте також:

Консервована кілька та сушений тунець можуть стати страшною отрутою для людини
Ірландець виловив рідкісного тунця завважки 274 кілограми
Британці дві години витягали з моря найбільшого у світі тунця (фото)

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *